30 травня 2019 року за ініціятиви секретаря Білоцерківської міськради свободівця Вадима Кошеля на сесії міської ради одностайно ухвалено звернення до голови Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної та народних депутатів України щодо неприпустимости скасування акцизного податку роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

У зверненні йдеться про те, що на розгляді у Комітеті Верховної Ради з питань податкової та митної політики перебуває проєкт закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків та зборів», реєстраційний №10154-1 від 20.03.2019. Документ передбачає скасування акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів як окремого виду податку.

Автори звернення переконані: зміни, що стосуються зменшення власних доходів сільських, селищних, міських рад, є неприпустимими, суперечать основним принципам децентралізації та обмежують місцеве самоврядування.

Білоцерківська міська рада висловлює стурбованість намаганнями вилучити стабільні джерела надходжень до місцевих б’юджетів. При цьому автор законопроєкту не запропонував жодного механізму компенсації місцевим б’юджетам втрат акцизного податку або джерел додаткових надходжень для досягнення їхньої збалансованости.

Даний податок зараховується в повному обсязі до б’юджетів органів місцевого самоврядування та служить стабільним джерелом надходжень.

Звернення містить заклики відстояти інтереси місцевого самоврядування та не допустити ухвалення законопроєкту №10154-1 від 20.03.2019 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків та зборів»; розглянути можливість надання на законодавчому рівні органам місцевого самоврядування (або їхнім виконавчим органам) повноважень щодо здійснення контролю за застосуванням платниками податків реєстраторів розрахункових операцій та сплатою акцизного податку при реалізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *