До порядку денного 10-го пленарного засідання Білоцерківської міської ради вчергове були включені питання приватизації та викупу комунального майна. При обговорені цього питання громадські активісти запропонували встановити мораторій на продаж майна білоцерківської громади. Депутати від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” повністю підтримують цю ініціятиву та підготували проєкт відповідного рішення про заборону продажу приміщень та окремо будівель комунальної власности до 01.01.2018 року.

Цей проєкт рішення мотивований тим, що внаслідок соціяльно-економічної кризи в Україні ринок нерухомости досяг свого дна і завмер, а отже вигідної пропозиції щодо продажу комунальних об’єктів отримати неможливо, а експертна оцінка лише відображає теперішні ринкові ціни, які є наднизькими в цей момент.

Незважаючи на відсутність сприятливих економічних передумов, кожної сесії Білоцерківської міської ради у порядку денному з’являються питання щодо відчуження комунального майна. Міський голова щоразу наголошує на тому, що продаж цього майна є необхідним, оскільки б’юджет розвитку потребує джерел фінансування, майно, яке продається, не потрібно місту, а на його утримання у міста відсутні кошти.

З такою позицією депутати ВО “Свобода” погодитись не можуть передусім тому, що і без продажу комунального майна до б’юджету розвитку міста заплановане надходження близько 80 млн гривен, при цьому – вже травень, а роботи щодо цього навіть не починались. Тому є висока вірогідність того, що навіть ці гроші не будуть використані у повному обсязі на кінець року. У будь-якому випадку на даний час нема мови про дефіцит коштів у б’юджеті розвиту, які б можна було закрити за рахунок продажу майна білоцерківської громади.

Щодо тверджень міського голови про нібито непотрібність майна, яке планується продавати. Тут ситуація ще більш дивна, оскільки те майно, що виставляють на продаж переважно перебуває в оренді та приносить реальний дохід місту. Окрім того, не можна сказати, що навіть ті об’єкти нерухомости, що зараз не використовуються містом, не знайдуть свого застосування у майбутньому.

І останнє, заявляючи про труднощі щодо фінансування утримання нерухомих об’єктів комунального майна, міський голови жодного разу на довів, яких конкретно коштів не вистачає та яка сума з б’юджету міста йде на цю нерухомість, жодного разу не надавались зведені показники доходів та витрат на комунальне майно.

“Незважаючи на усі протидії, будемо намагатися довести, що кошти від продажу комунального майна знеціняться швидше, ніж вартість цих об’єктів, а тому саме мораторій на продаж дозволить зберегти контроль територіяльної громади над об’єктами комунальної власности. Звертаємось до усіх небайдужих білоцерківців підтримати ініціятиву міської організації ВО “Свобода”, – прокоментував автор проєкту рішення депутат Київської обласної ради від ВО “Свобода” Максим Запаскін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *