8 лютого 2014 року після чергового народного віча у Білій Церкві активісти місцевого Майдану відвідали Білоцерківський міський відділ ГУМВС України в Київській області. Люди принесли з собою дрова та попросили начальника відділу Олександра Грибенникова передати їх білоцерківським міліціонерам, яких він відправляє нести службу в Межигір’я та на Грушевського.
На порозі міліцейського відділку колону активістів зустрів правоохоронець, який зачитав ст. 341 кримінального кодексу про захоплення державних або громадських будівель чи споруд. Переконавшись, що білоцерківчани прийшли з миром і хочуть просто поговорити із начальником відділу, міліція заспокоїлася, а пан Грибенников вийшов до народу.
Громада вимагала від керівництва міліції потурбуватися про тих правоохоронців, яких регулярно доправляють до Києва служити Януковичу, стерегти підступи до його палацу в Межигір’ї та до будівлі Верховної Ради України на Грушевського. Для цього жителі Білої Церкви принесли дрова, які попросили передати міліціонерам, щоб вони мали змогу обігрітися. Олександр Грибенников довгий час заперечував, що відправляє місцевих правоохоронців на Київ. Хоча активісти не раз були свідками того, як автобуси із силовиками рухаються від вулиці Привокзальна, де знаходиться міський відділ міліції, в сторону Одеської траси у київському напрямку. Окрім того, самі службовці розповідали про це рідним і друзям, тож цей факт загальновідомий.
Депутати Білоцерківської міської ради фракції ВО “Свобода” Вячеслав Хмельницький та Володимир Панасов закликали правоохоронців не перешкоджати громаді міста в їхньому законному бажанні брати безпосередню участь у місцевому самоврядуванні.
“Нещодавно міліціянти грубо та абсолютно незаконно виштовхували людей із будівлі міської ради, – повідомив свободівець Вячеслав Хмельницький. – Перебувати у цій будівлі та бути присутнім на засіданнях міської ради має право кожен житель Білої Церкви. Ми вимагаємо від керівника міліції у м. Біла Церква забезпечити законність дій міських правоохоронців”.
Активісти Білоцерківського Майдану висловили обурення тим, що у місті значно поменшало патрульно-постових служб. Вочевидь, міліцейські начальники жертвують безпекою та порядком на місцях, аби тільки Президенту в Межигір’ї було тихо та затишно. Загін місцевої самооборони навіть запропонував міліції співпрацю у сфері охорони порядку та патрулювання вулиць, проте жодної конкретної відповіді не отримав.
Також активісти вимагали від Грибенникова говорити державною мовою, бо він вів бесіду російською. Звернення людей міліціянт не задовольнив, сказавши: “Ви і так мєня панімаєтє”. Після неприємної бесіди громада попрощалася з начальником відділку вигуками “Ганьба!” та “Грибенникова у відставку!”.

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *