20 березня 2015 року під час години запитань до уряду в черговий раз були відсутні Прем’єр-міністр та деякі инші міністри. Присутні урядовці прийшли для “галочки”, а не з метою поінформувати суспільство про стан справ в економічному, фінансовому та соціяльному житті країни. Народні депутати міжфракційного об’єднання “Свобода” мали запитання до Прем’єр-міністра України стосовно заяв екс-очільника Держфініспекції Миколи Гордієнка щодо виявлених зловживань у підконтрольних уряду структурах, щодо ситуації з підвищенням цін на комунальні послуги та приватизації стратегічних підприємств. Про це на брифінгу в парламенті заявили народні депутати України свободівці Михайло Головко та Олександр Марченко.

Так, народний депутат Михайло Головко зазначив: “Депутати-свободівці звернулися до Генпрокурора України Віктора Шокіна, щоб він відреагував на звинувачення екс-очільника Держфініспекції Миколи Гордієнка, які підтвердженні численними фактами. Однак представника Генеральної прокуратури в пленарній залі також не було. Ми вважаємо, що неприпустимо, щоб правоохоронні органи не реагували на заяви про злочин, особливо коли це стосується уряду. Зараз просять допомоги у закордонних кредиторів, і водночас відбувається розграбування Держб’юджету на мільярди гривень, урядовці заморожують пенсії, зростають ціни на комунальні послуги, скорочують соціяльні виплати, а в країні до того ж триває війна з окупантом.

Ще одне запитання, на яке ми хотіли отримати відповідь, було про те, що в постанові від 4 березня № 83, яка передбачає зміни до переліку стратегічних державних підприємств, було виключено низку стратегічних державних підприємств з метою проведення приватизації. Нагадаю, вже одного разу депутати міжфракційного об’єднання “Свобода” заблокували трибуну парламенту і не дозволили ухвалити закон про приватизацію близько тисячі державних підприємств, які не підлягають приватизації. Наголошую, що депутати-свободівці й надалі будуть вимагати реакції Генпрокуратури на порушення чинного законодавства виконавчою владою. Своїми діями уряд Яценюка робить те саме, що свого часу робив уряд Азарова”.

Своєю чергою, народний депутат Олександр Марченко зауважив, що під час сьогоднішнього звіту в парламенті заступник міністра палива та енергетики та міністр соціяльної політики не відповіли на запитання, як жити мільйонам українців після підвищення ціни на газ, тепло, воду та електроенергію.

“Незабаром в Україні відбудеться підвищення цін на комунальні послуги. Постановою від 25 березня 2014 р. № 81 (за підписом Яценюка А.П.), яка зараз втратила чинність, Кабмін рекомендував НКРЕ збільшити протягом 2015-2017 років роздрібні ціни на природний газ: з 1.05.2015 року – на 40%; з 1.05.2016 р. – на 20%; з 1.05.2017 р. – ще на 20%. Зараз ситуація кардинально змінилася: газ подорожчав у шість разів; ціни на електроенергію збільшилась на 25-30%, а з 1 березня 2017 року – у 3-4 рази; тариф на тепло для населення зріс на 72% – до 537,2 грн за Гкал; тарифи на централізоване постачання гарячої води для населення з 1.04.2015 зростуть на 55-57%; прогнозоване зростання вартості холодної води – близько 25%. Українці припинять платити за комунальні послуги, бо елементарно не будуть мати змоги. При цьому уряд гучно заявляє, що збільшення цін не стосуватиметься малозабезпечених верств населення, оскільки в держб’юджеті передбачений рекордний обсяг субвенції на відповідну компенсацію витрат. Слід зазначити, що збільшення обсягів субвенцій аж ніяк не є позитивним показником ефективности реформ. Це лише вказує на те, що все більше людей перебуває за межею зубожіння, а середній клас буде знищено. Закликаємо уряд навести лад в економічно-фінансовому блоці і не доводити до зубожіння український народ”, – підсумував свободівець. 

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *