Цієї весни громада Білої Церкви протестувала проти закриття дитячого відділення Тубдиспансеру в місті. Оптимізатори-“регіонали” запевняли, що це відділення місту не потрібне, мовляв тубситуація нормалізувалася й лише зайві кошти витрачаємо на утримання ліжко-місць. Незважаючи на думку громади, відділення таки перенесли за 70 кілометрів – до Боярки. І лише за 6 місяців із початку року місто отримало 12-відсоткове зростання захворюваности на активний туберкульоз, зокрема й серед дітей.

23 липня 2013 року під час засідання виконкому Білоцерківської міської ради Київської области начальник управління охорони здоров’я Анатолій Рогов зазначив: “Починаючи з 2011 року відмічається ріст захворюваности. Якщо говорити про тенденції захворювання на туберкульоз, то вона має форму синусоїди, з підйомами та спадами. Так-от, зараз спостерігається підйом”.

З його слів, захворюваність на туберкульоз нині виходить за межі медичної проблеми, адже окрім збільшення кількости хворих на резистентні форми туберкульозу та кількости хворих з ВІЛ-асоційованим туберкульозом, її спричиняють низький рівень життя, нестача медпрепаратів (туберкуліну) та дефіцит медичних кадрів.

Статистика стверджує, що станом на 1 липня 2013 року хворих на активний туберкульоз в місті – 142 особи (68,7 на 100 тис. населення). За пів року вперше виявлено 70 хворих на активний туберкульоз, зокрема 3 дитини та 2 підлітки. За цей період минулого року на активний туберкульоз захворіло 62 особи, 1 дитина та 1 підліток. 2013 року показник захворюваности становить 33,9 на 100 тис. осіб, що на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Такими є прямі наслідки політики влади на знищення українців. Закриття лікарень, а отже, скорочення персоналу та матеріяльної бази медичної галузі лише заради того, аби зменшити бюджетне навантаження, спричиняє зростання захворювань за всіма напрямками. Нинішні “господарі” довели країну до того, що рівень оплати за державними боргами вже перевищує асигнування на медицину та освіту разом взяті. Окупанти продовжують свою чорну справу на нищення української нації, а останні накази Януковича про пришвидшення медичної “реформи” – свідчення тому.

На разі Київська обласна “Свобода” наполягає не лише на збереженні нинішньої медичної мережі, але й на її розвитку та повноцінному забезпеченні. Запровадження державного соціяльного медичного страхування забезпечить ґарантований базовий пакет невідкладної первинної медичної допомоги та зніме соціяльну напругу, спричинену корупцією та здирництвом у медичних установах. Відповідно до Програми захисту українців ВО “Свобода”, держава має здійснювати економічний протекціонізм щодо вітчизняної фармацевтичної промисловости й медичного приладобудування. Забезпечивши суворий державний контроль за якістю та цінами на лікарські препарати, особливо імпортного виробництва, ми зможемо гарантувати якісне поліпшення медичних препаратів для населення. “Відкатам”, корупції та здирництву в медичній галузі давно слід покласти край і це в змозі зробити саме “Свобода”.

Олександр Жовтень,

прес-служба Київської обласної організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *