5 липня 2013 року в селі Мала Вільшанка Білоцерківського району Київської области відбулися сільські загальні збори з питання розпаювання земель. Конфлікт за якого селяни намагаються отримати земельні паї триває з 2007 року, коли вони вперше поставили питання повернення землі, яку ще за совєтів у них забрали в радгосп, а згодом реорганізували в Білоцерківську дослідно–селекційну станцію з вирощування цукрових буряків Інституту цукрових буряків Української аграрної академії наук. Білоцерківська міська організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» втрутившись у ситуацію готова надати підтримку Малій Вільшанці, аби нарешті кожен селянин отримав свій законний земельний пай.

У 2007, 2010 та 2012-му роках загальні збори громади Малої Вільшанки ухвалили рішення про відокремлення земель площею понад 3 тисячі гектарів від Дослідницької станції, але воно не було виконано. Під час зборів 5 липня, в чергове проголосував про відокремлення земель, селяни утворили ініціативну групу, яка має реалізувати волю громади.

Помічник народного депутата України від ВО «Свобода» Олега Гелевея, перший заступник голови Київської обласної організації ВО «Свобода» В’ячеслав Хмельницький коментує ситуацію: «Попри те, що є рішення сільської ради та загальних зборів громади про відокремлення землі від Дослідницької станції, селяни не можуть отримати свої паї. Сільський голова Володимир Шевченко виступаючи на боці односельців намагається знайти вихід із ситуації, для чого власне й була створена ініціативна група загальних зборів. Наразі обласна «Свобода» вже опрацьовує юридичні механізми, аби врешті-решт громада Малої Вільшанки отримала належну їй землю. Є приклад сусіднього села Сорокотяги, землі якого теж були в володінні Дослідницької станції, але в 2007-му там зуміли домогтися їхнього повернення».

Вячеслав Хмельницький також зазначає, що питання розпаювання маловільшанської землі взято на контроль народного депутата України Олега Гелевея.

Натомість, голова Білоцерківської міської організації «Свободи» Олександр Хозєєв зауважує: «Нині лише незначна частина землі Дослідницької станції використовується під сільськогосподарське виробництво, а на решті інвестор явно не виконує своїх зобов’язань і ці землі не задіяні. Ми бачимо, що через юридичні колізії в заручниках опинилися прості сільські люди, які могли би бути ефективними власниками».

Прес-служба Київської обласної організації ВО «Свобода»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *