20 березня 2015 року Київська обласна організація ВО “Свобода” вшанувала гетьмана України Івана Мазепу в селі Мазепинці Білоцерківського району Київської області. Акція була приурочена до 376-й річниці з Дня народження видатного українця. Окрім цього, День народження славетного гетьмана співпав з іменинами голови Білоцерківського крайового братства ОУН-УПА, ветерана УПА Теодора Дячуна.
Захід розпочався із заупокійної служби у Свято-Миколаївській церкві села Мазепинці, яку провів отець Андрій. Після закінчення служби колона свободівців, бійців батальйону спеціального призначення “Січ”, мешканців та гостей села пройшла маршем до пам’ятника гетьману, де відбувся урочистий мітинг.
Першим до слова запросили комбатанта УПА Теодора Дячуна: «Я і мої побратими – солдати Української Повстанської Армії високо цінили постать Мазепи. Минають роки, а ворог України –Ординська Москва – залишається тим самим. Ми продовжили справу славетного Гетьмана, а хлопці, які зараз стоять за моєю спиною (бійці «Січі»), що воюють на сході, продовжують нашу справу, і маю надію, нарешті, її завершать».
Голова Київської обласної організації ВО “Свобода” Ігор Сабій у своєму виступі заявив: «Важко знайти з-поміж керманичів української держави людину, більш ненависну українофобам різного ґатунку, ніж Іван Мазепа. Напевно, більший страх та лють у них викликає лише ім’я Степана Бандери. Недарма, тих героїв, які борються за самостійність та соборність нашої держави, називали й називають мазепинцями, петлюрівцями та бандерівцями… Понад три століття минули з дня смерті великого українського гетьмана, але й досі він доводить до сказу ворогів нашої нації, вони його бояться, а тому щосили намагаються облити брудом, дискредитувати, витравити пам’ять про нього зі свідомості українців.
Але ворогам української нації так і не вдалося стерти з пам’яті нашого народу світлий образ видатного гетьмана. Його ім’я стало символом національно-визвольної боротьби. Під тиском переважаючих сил агресора, зазнавши поразки під Полтавою, Мазепа переміг Московську імперію духовно – він дав приклад рішучого спротиву загарбникам, переваги інтересів нації та держави над особистими. Він надихав й досі надихає борців за визволення України».
Перед громадою з патріотичною поезією виступили Ольга Пустогвар, Теодор Дячун та інші націоналісти Київщини.
Після урочистої частини учасники зібрання поклали квіти до погруддя гетьмана та виконали державний славень.

Прес-служба Київської обласної організації ВО “Свобода”

ФОТО: https://vk.com/album-48057852_212896314

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *