21 липня 2015 року в Київському коледжі будівництва, архітектури та дизайну відбулася зустріч та обговорення проблемних питань Закону України “Про освіту”. У заході взяли участь народний депутат України від ВО “Свобода” Олександр Марченко, міністр освіти та науки України Сергій Квіт, четверо голів Ради директорів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації та директори самостійних коледжів.
Присутні озвучили проблеми, які виникли у зв’язку з недосконалістю Закону України “Про вищу освіту”. Зокрема, вказали на фактичний вихід коледжів із вищої освітньої царини та наголосили на необхідності віднести низку коледжів до рівня вищої професійної освіти.
Учасники заходу вказали на доцільність залишити рівні професійний бакалавр і молодший бакалавр та залишити коледжі в межах короткого циклу вищої освіти.
Міністр погодився з необхідністю відокремити професійну технічну освіту від навчання організаторів виробництва, иншими словами, розділити процес навчання людей, які працюють руками, від процесу навчання організаторів виробництва.
Присутні звернулися до народного депутата України Олександра Марченка з проханням внести законопроєкт, який унормовував би обговорені питання.
У своєму виступі націоналіст повідомив, що така ініціятива вже розроблена та незабаром буде зареєстрована у Верховній Раді України. Свободівець звернувся до міністра освіти на науки України з проханням прослідкувати, щоб коледжі не випали з системи вищої освіти України. Адже вища освіта в Україні – це вікове надбання. Ми не можемо допустити її знищення. “Дуже важливо зберегти професійно-технічну освіту. І важливим елементом у цьому процесі є потреба фінансування. Адже, як свідчить історія, країни навіть під час воєн не допускали зменшення рівня фінансування освіти. Якщо фінансування освіти зменшується, то у цьому зацікавлений лише ворог”, – наголосив народний депутат від ВО “Свобода” Олександр Марченко.

Прес-служба ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *