Ховаючись за ширмою кривавих подій під Верховної Радою 31 серпня та провокацій проти ВО “Свобода”, уряд Яценюка зробив крок, спрямований на розпродаж стратегічного та прибуткового державного майна, зареєструвавши у Верховній Раді законопроєкт реєстр. № 2488а, який передбачає можливість приватизації 13 морських торгових портів.
Хочу нагадати, що за підсумками 2014 року майже всі морські торгівельні порти, які є держпідприємствами, наростили обсяги вантажопереробки і працювали з прибутком. Так, у цілому обсяг переробки вантажів у державних портах збільшився на 4%.
У І півріччі цього року усі стратегічні порти працювали з прибутком. Так, ДП “Южний морський торговий порт” отримав чистий прибуток у сумі 581 млн грн, Іллічівський порт – понад 350 млн грн, Маріупольський порт (і це в умовах війни!) – більше 280 млн грн), Одеський порт – понад 251 млн грн), порт “Октябрьск” – більше 143 млн грн, Бердянський порт – близько123 млн грн.
Тому приватизація торгових портів, які дійсно приносять прибуток державі, є злочинною, антиукраїнською діяльністю. Очевидно, що в умовах війни та неабиякої економічної кризи державні активи коштують копійки! Тому буде посилюватись застосування методик оцінки активів, що дозволять встановлювати мізерну стартову ціну продажу, а також відсутність серйозної конкуренції з причини тієї ж війни та кризи. Злочинним умислом є широко розрекламовані чиновниками “західні стратегічні інвестори”, оскільки серйозний західний інвестор навряд чи прийде в сьогоднішніх реаліях. Можна зробити цілком ймовірне припущення, що в ролі “іноземних інвесторів” виступатимуть офшори, за якими ховаються олігархи, що купуватимуть ці підприємства за вкрадені кошти з України.
ВО “Свобода” виступає категорично проти приватизації прибуткових підприємств. Водночас “Свобода” ніколи не наголошувала на тому, що взагалі не можна приватизовувати об’єкти державної власности. Проте не можна продавати підприємства під час війни! Якщо Президент Порошенко досі не знайшов покупця, готового заплатити гідну ціну за корпорацію “Рошен”, то кому і за скільки уряд Яценюка збирається продавати українські державні стратегічні та прибуткові державні підприємства?
ВО “Свобода” вимагає:
– відмовитись від спроб приватизувати прибуткові державні підприємства та підприємства, що мають стратегічне значення для держави.
– організувати перевірку законности приватизації усіх великих підприємств (у яких середньооблікова кількість працівників перевищує 1 тис. осіб у рік або обсяг валового доходу від реалізації продукції в рік перевищує 50 млн грн), повернути незаконно приватизовані об’єкти та об’єкти, які були умисно доведені до банкрутства новими власниками, у державну власність і власність трудових колективів
– забезпечити переваги вітчизняних інвесторів над іноземними у приватизації державних підприємств.
– Уряду необхідно терміново встановити контроль в роботі державних підприємств та провести ревізії на “збиткових” підприємствах;
– провести прозорі конкурси на посади керівників державних підприємств.

Олександр Марченко, народний депутат України від ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *