26 березня 2013 року на Київщині в Білій Церкві відбувся круглий стіл з обговорення змін до закону “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” (щодо роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом та тютюновими виробами). Участь у заході взяв автор цього законопроекту – заступник Голови Всеукраїнського об‘єднання “Свобода”, заступник Голови Верховної Ради України Руслан Кошулинський.

У роботі круглого столу взяли участь голова Київської обласної організації ВО “Свобода” Олександр Марченко, керівник Білоцерківської “Свободи” Олександр Хозєєв, представники громадських організацій. Запрошені на круглий стіл міський голова Василь Савчук, керівники міста, зокрема міського відділу освіти, управління охорони здоров’я та правоохоронних органів своєю відсутністю виявили байдужість до даної проблематики.

Руслан Кошулинський висловив занепокоєння ситуацією з алкогольною вакханалією в Україні: “Дійсно, алкоголь став для українців чи не найбільшою проблемою. Замислюєшся, який приклад дорослих переймають діти. Прикро, коли батьки з дітьми заходять до крамниці, а там на полицях майже поруч розміщуються продукти, алкоголь та іграшки. У кожної дитини виробляється інстинкт, що ці речі сумісні. До того ж я був свідком, коли люди поверталися після важкої праці з Півночі і саме через надмірне вживання горілки просто в поїзді втрачали майже всі кровно зароблені гроші.

 

Переважна більшість нинішніх хлопців не можуть виконати фізкультурні нормативи. Кожен десятий злочин трапляється через надмірне вживання алкоголю. Із кожним роком зростає кількість ДТП за участи водіїв у стані алкогольного сп’яніння. Ми повинні унеможливити в майбутньому алкогольну пропаганду і об’єднати всі зусилля, щоби насамперед молодь не знаходила собі втіхи в горілці та інших спиртних напоях. Альтернатива алкоголю є. Вважаю, що громада кожного населеного пункту зобов’язана самостійно встановлювати час продажу спиртних напоїв у магазинах. Крім того, держава усіляко має пропагувати здоровий спосіб життя, спорт та інші корисні речі”.

 

Відповідно до законопроекту Руслана Кошулинського, пропонується встановити ліміти кількості ліцензій на продаж алкоголю в розрахунку на визначену кількість населення, також має бути визначено вимоги до місць продажу, підвищується вік (до 21 року), з якого можна придбати спиртне тощо. Ініціативу націоналіста підтримали білоцерківці, які надали й свої пропозиції. Так, громадяни пропонували включити до тексту законопроекту так звані “напої-енергетики”, обмежити пропаганду вживання спиртного.

Голова Київської обласної організації ВО “Свобода” Олександр Марченко також привернув увагу присутніх до нинішньої ситуації в країні: “Можновладці поставили нас у жорсткі життєві умови: практично в усіх населених пунктах України місцеві громади фактично позбавлені можливості впливати на владу. На Білоцерківщині понад 70% працездатного населення не можуть знайти роботу. Виступаючи в кожному населеному пункті, постійно наголошую: чи потрібна нам така влада, яка, крім посилення репресій, абсолютно не розуміє, як навести лад в країні – прибрати сніг, забезпечити людей роботою, створити елементарні умови для повноцінного життя. І скрізь чуємо, що довіри до влади немає. Це свідчить про те, що ці керманичі-зрадники себе віджили. Вони є політичними банкрутами. Усе, що вони декларують є не більше, ніж цинічна брехня. Тому три політичні парламентські сили – ВО “Свобода”, ВО “Батьківщина” та “УДАР” і надалі проводитимуть акцію “Вставай, Україно!” Ситуація, що склалася в нашій державі, змушує нас мобілізуватися”.

 Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”{jcomments on} 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *