{jcomments on}3 квітня 2013 року в Білій Церкві свободівка, народний депутат України Ірина Фаріон у приміщенні арт-клубу “Берклей Перкінc” презентувала свою книгу “Мовна норма: знищення, пошук, віднова”. Окрім презентації третього перевидання, мовознавець також привернула увагу білоцерківців до нинішньої політичної ситуації в Україні.

Насамперед Ірина Фаріон зазначила, що найбільшим лихом для України було перебування у лапах спочатку Російської держави, для якої ми були живим щитом і яку захищали своїм життям, а потім був гніт совєцького панування. “Одразу ж після окупації Червоною Армією Галичини та інших західних областей України, що сталося у вересні 1939 року, мешканці цих земель зазнали шалених утисків. Цвіт нації, яскравих представників Галичини й Волині було вивезено на Північ або знищено в концтаборах. У Львові з’явилася тюрма на Лонцького, де загинули тисячі українців, які не розділяли маразматичні совєцькі ідеї. Свого часу Пантелеймон Куліш сказав, що маленька Галичина врятує Велику Україну. Так воно відбудеться і з незалежною Україною. Я вірю, що згодом Україна перетвориться з “совєцького непорозуміння” на повноцінну потужну державу.

Націоналістка привернула увагу до подій у парламенті та вуличних акцій, які організовує опозиція: “Коли “регіонали” в Раді бойкотували призначення виборів міського голови Києва та міськради, я у розмові з віце-спікером Русланом Кошулинським почула від нього цікаву річ; він сказав, що у нинішньої влади не лишилося нічого, крім грошей. Тож вони банкрути – моральні, духовні, тому і безпорадні. Я переконалася у цьому, коли мала діалог з Азаровим. Ця людина демонструє приреченість. На разі влада намагається боротись з усім національним. Але ж саме на націоналізмі будується кожна держава, її сила та самоідентичність”.

Після розмови відбувся відеоперегляд світлин, які були представлені на конкурсі, ініційованому Іриною Фаріон у “Львівській політехніці”. Свободівка прокоментувала кожну студентську роботу, зазначивши, що молодь прагне об’єднання нації та подальшої розбудови України як сильної соборної держави.

Відео з події: http://svoboda-bila.org.ua/index.php/media/2012-03-03-12-03-21/126-farion

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *