20 березня 2017 року члени Київської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” провели урочистий мітинг в селі Мазепинці Білоцерківського району Київської области. Націоналісти відзначали 378 років від дня народження славетного Гетьмана Івана Мазепи та 90-річний ювілей комбатанта Української Повстанської Армії Теодора Дячуна.
Привітати живу легенду із днем народження прибув і лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок: svoboda.org.ua
На мітингу виступили священики Української православної церкви Київського патріярхату з молитвою за Гетьмана Івана Мазепу. Натхненну промову виголосив отець Ігор, священик Української греко-католицької церкви. До слова були запрошені депутат Верховної Ради Олександр Марченко, голова Київської обласної організації ВО “Свобода”, голова фракції “Свободи” в Київській обласній раді Ігор Сабій та іменинник, ветеран УПА Теодор Дячун. Від Узинської станиці братства ОУН УПА привітав пана Теодора голова Узинської міської організації ВО “Свобода” Павло Ковтюх. Помічниця народного депутата Олександра Марченка свободівка Марія Постоєва зачитала свої вірші.
“Сьогодні ми стоїмо на святому місці, де народився один із найбільших провідників, керівників, просвітителів, будителів українського народу ‒ Іван Мазепа. Маючи непересічний розум, рішучість, далекоглядність, талант стратега та велику ідею визволити Україну від московського ярма, гетьман, на превеликий жаль, програв інформаційну війну. Тому зараз для українців найголовнішим є формування свого, українського національного інформаційного простору. Зараз він, як і тоді, формується церквою, а також газетами, телебаченням, радіо, інтернетом. Тому “Свобода” стає на захист української мови, зокрема у ЗМІ. Коли у нас буде єдина українська помісна церква, коли ми оберемо істинно українську владу, тоді відбудеться Українська держава, саме така, за яку боровся Іван Мазепа”, ‒ наголосив Ігор Сабій.
“Нічого нового зараз не відбувається в Україні. Впродовж сторіч Московщина намагається роздерти нашу країну, заволодіти нашою землею та перетворити українців на рабів. Але нація народжує провідників, які дають назву цілим поколінням героїв ‒ мазепинці, петлюрівці, бандерівці”, ‒ розповів Теодор Дячун і зачитав вірша Дмитра Павличка “Богданова нагайка”, слова якого нині так актуальні.
“Сьогодні подвійне свято ‒ день народження великого українського державника Івана Мазепи та 90-річний ювілей нашого ветерана УПА Теодора Дячуна. Незважаючи на свій поважний вік, він і досі є ідейним натхненником та прикладом для нас. Пан Теодор пройшов разом із нами буремні події на Майдані, був там і в дощ, і в сніг, і найважчі дні Революції гідности. Також ми їздили разом на фронт російсько-української війни і навіть потрапили під обстріл. Гордий з того, що маю честь від імені всієї свободівської родини привітати Вас із великим святом, побажати добра і злагоди, міцного здоров’я на благо нашої Батьківщини”, ‒ сказав Олександр Марченко. Народний депутат вручив Теодору Дячуну Почесну грамоту Верхової Ради України, вітання від командування 72 бригади та нагрудний знак 72 бригади.
Святійший Патріярх Київський і всієї Руси-України Філарет нагородив Теодора Дячуна орденом Святого Миколая Чудотворця за заслуги з відродження духовности в Україні та утвердження помісної Української православної церкви. Вручив нагороду отець Микола, священик УПЦ КП.
Урочистий мітинг завершили виконанням національного славня та покладанням квітів до погруддя Гетьмана Івана Мазепи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *