Одна Україна – одна історія

29 січня 2013 року Київська обласна організація ВО «Свобода» долучилася до вшанування пам’яті героїв Крут. У цей день біля монументу у Чернігівській області відбувся мітинг-реквієм, у якому взяли участь представники опозиційних партій та різних патріотичних громадських організацій. Глибоке розуміння значення того бою, що відбувся 95 років тому, та велика повага до юних героїв України згуртувала цих людей біля пам’ятної червоної колони на залізничній станції. Усього у заході взяли участь понад 2000 чоловік, з них – близько 200 свободівців з Київщини.

На початку владика Йосип єпископ київський української греко-католицької церкви відслужив заупокійну літію, а єпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій звернувся до лідерів опозиційних політичних сил із закликом: «Будьте мудрими! Визначтеся із єдиним кандидатом на пост президента! Ви добре знаєте, хто зможе перемогти цю темряву… Якщо ви цього не зробите, якщо ми в черговий раз програємо, і будуть новітні Крути – Україна вам того не пробачить!».

Далі до слова запросили лідера ВО «Свобода», народного депутата України Олега Тягнибока. Олег Ярославович наголосив, що українці ніколи не зазіхали на чуже, а завжди боролися за прості речі: добро, злагоду та справедливість на своїй землі. Але знову, як і 95 років тому, бандити захопили владу в український державі, грабують, паплюжать, нищать нас, представників національної більшості, українців. Тягнибок закликав брати приклад із тих юних патріотів, які не шкодуючи себе боролися за самостійну Україну, де б панувала національна і соціальна справедливість, де би українець не був жебраком, а був гордий тим, що він українець.

Голова Київської обласної організації ВО «Свобода» Олександр Марченко виступив із промовою перед свободівцями Київщини, де зазначив, що сьогодні українська незалежність має аналогічну загрозу, що і на початку XX століття: тоді її несли Ленінсько- Муравйовські окупанти, сьогодні – антиукраїнський режим Януковича-Азарова-Табачника. Олександр Олександрович закликав районні та міські організації мобілізуватися й стати єдиним фронтом для боротьби з бандитською владою, докласти максимум зусиль, аби захистити національні, історичні та соціальні права українців.

До вшанування крутянців долучилися й народні депутати України від ВО «Свобода» Олег Гелевей, Ігор Мірошниченко та Юрій Сиротюк.

На мітингу був присутній голова Білоцерківського братства ОУН-УПА, ветеран УПА Теодор Дячун, який зачитав „Десять заповідей українського патріота-націоналіста”. Всі бажаючі мали можливість погрітися у наметах та скуштувати гарячий куліш, який готували у польових кухнях, послухати українські народні та повстанські пісні, відвідати музей.

Прес-служба Київської обласної організації ВО «Свобода»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *