17 жовтня 2015 року Білоцерківська організація ВО “Свобода” долучилася до автопробігу “За чесні вибори”. Проте колишній соратник Януковича, а нині кандидат на посаду міського голови Білої Церкви Костянтин Єфименко організував провокацію та зірвав автопробіг. На місці збору учасники виявили мікроавтобуси з озброєними, зокрема автоматами Калашникова, особами. А міліція замість того, щоби затримати небезпечних осіб, сховала їх від громади, а згодом заявила, що “ніякої зброї у них не було”.
Метою акції, яку планували активісти, було привернути увагу містян до того, що соратники старого режиму в Білій Церкві знову готуються до фальсифікацій на виборах. Це вже очевидно з того, як був сформований склад ТВК, а також як кандидат Єфименко з використанням адмінресурсу проводить виборчу агітацію.
Події 17 жовтня ще раз підтвердили, що Єфименко не збирається чесно змагатися за посаду. Для того, щоби спровокувати учасників або просто зірвати акцію, він прислав на автопробіг пенсіонерів, які входять до організованої ним “Академії пенсіонерів”, а також молодиків спортивної статури. Літні люди зчинили галас та блокували автомобілі учасників пробігу. Тоді ж неподалік було помічено підозрілі мікроавтобуси із затемненими вікнами. Наблизившись, активісти побачили, що всередині сидять особи у камуфляжі, балаклавах та з вогнепальною зброєю. Було негайно викликано міліцію.
Громада вимагала, щоби невідомі особи представилися та пояснили, хто вони і для чого приїхали на мирну акцію з автоматами. Утім це було безрезультатно. Замість цього, міліціянти посадили одного свого співробітника в авто до невідомих, і вони всі разом поїхали у відділення. Туди ж прибули і учасники автопробігу, щоби проконтролювати роботу співробітників МВС та все ж з’ясувати, хто ці невідомі особи. За 40 хвилин представники міліції вийшли до активістів та заявили, що це були “охоронці з приватної фірми, яку найняв Костянтин Єфименко, що вогнепальної зброї у них немає, а було виявлено лише пару травматичних пістолетів та ґумові кийки”. Проте серед учасників акції були бійці АТО, які напевно можуть відрізнити ґумовий кийок від автомата Калашникова навіть через тоноване скло авто.
Показово, що міліція раптом обшукала автобус з учасниками автопробігу та вилучила агітаційну поліграфію, хоча листівки мають усі вихідні дані та є цілком законною агітацією. Вони містять напис “STOP Єфименко” та інформацію про грабіжницьку діяльність цього поплічника Януковича.
Того ж дня на прес-конференції голова Білоцерківської “Свободи” Олександр Хозєєв заявив, що свободівський кандидат на посаду міського голови Олександр Марченко отримав телефонні погрози – невідомий обіцяв фізично розправитися із націоналістом. Иншим учасникам акції також погрожували знищити їхній бізнес, нашкодити їм та їхнім сім’ям.
“Ми вже написали відповідні заяви в міліцію та будемо звертатися до всіх українських та міжнародних інстанцій. Погрози фізичною розправою – це не те, що має чути кандидат у демократичній країні. Бездіяльність місцевої міліції просто вражає та наводить на думки про співпрацю зі злочинцями. Якщо відповідні органи належно не відредагують на ці факти, то всі, хто виступає за чесні вибори в Білій Церкві, будуть у великій небезпеці, і стане остаточно ясно, що нинішня влада нічим не відрізняється від влади Януковича”, – наголосив Олександр Хозєєв.
Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *