18 лютого 2016 року відбулася сесія Білоцерківської міської ради. Одним із пунктів порядку денного було питання перейменування вулиць Білої Церкви на виконання закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”. Ще одним важливим рішенням міської ради цього дня було розірвання в односторонньому порядку угод про так зване побратимство з містами держави-агресора Ногінськом і Подольськом.


За пропозицією депутата від ВО “Свобода” Вадима Кошеля, роботу депутати розпочали із хвилини мовчання на знак ушанування пам’яти героїв Небесної сотні.
Під час обговорення питання про декомунізацію топонімів у сесійній залі виникли бурхливі дискусії. Незважаючи на істерію колишніх комуністів, “регіоналів” і популістів, депутатам проукраїнського спрямування все ж удалося проголосувати за це важливе рішення. У підсумку із 42 депутатів 24 проголосували “за”.
Це рішення стало компромісним, адже не усі пропозиції “Свободи” було враховано. Втім, принципові пункти вдалося зберегти. Так, з ініціятиви націоналістів останній білоцерківський ветеран УПА Теодор Дячун віднині житиме на вулиці Степана Бандери.
“Сьогодні ми ухвалили рішення історичного значення. У місті нарешті розпочався процес декомунізації. Йдеться про перейменування понад 60 вулиць. Тепер, серед иншого, з’являться вулиці героїв України Бандери, Шухевича, Петлюри, Героїв Крут, Січових Стрільців, Гонти та Залізняка, славетних гетьманів і полковників, відомих діячів мистецтва. Одну з вулиць названо на честь героїв Небесної сотні! Дякую усім депутатам, які підтримали це рішення. Ганьба посіпакам русскава міра!” – підсумував Вадим Кошель.

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *