4 березня 2019 року за підтримки секретаря Білоцерківської міської ради, депутата від ВО «Свобода» Вадима Кошеля у приміщенні Білоцерківської міської ради відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Психологічна реабілітація учасників бойових дій у Білій Церкві: основні питання та шляхи їх розв’язання». Ініціятором зборів виступив голова громадської організації «Перший український батальйон військових капеланів» Руслан Бусько.

До заходу долучилися депутат Київської обласної ради, голова Білоцерківської міської організації ВО «Свобода», учасник бойових дій Сергій Яременко та помічник-консультант депутата Вадима Кошеля, військовий капелан, волонтер, активіст Білоцерківської «Свободи» Василь Маляренко.

У межах круглого столу присутні прозвітували про пророблену роботу, проблеми, які виникали протягом реабілітаційного процесу, а також поділилися планами на майбутнє.

Представники цієї організації зазначили, що у питанні надання психологічної реабілітації бійцям потрібно працювати на випередження, і певні здобутки в цьому напрямку вже є. Нині потрібно зробити все можливе, аби структурувати всі напрацювання і налагодити роботу, аби дати змогу бійцям усвідомити потребу в отриманні такої допомоги, не боятися довіритися фахівцеві тощо.

Присутні зосередили увагу на реалізації в Білій Церкві Державної цільової програми з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціяльної та професійної реадаптації учасників антитерористичної операції, Міської комплексної програми підтримки ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на 2018–2020 роки, що затверджена рішенням Білоцерківської міської ради 21 грудня 2017 року.

«Задля надання ефективних послуг із психологічної реабілітації учасників бойових дій необхідно вирішити низку питань щодо відпрацювання методів поширення інформації про програму реабілітації учасників бойових дій; досягнення взаємодії між різними організаціями, які займаються наданням послуг із реабілітації, та самими військовими, оскільки не всі бійці, які повернулися з передової, розуміють потребу і користь від психологічної реабілітації; запозичення досвіду з надання реабілітаційних послуг на прикладі инших міст; створення в місті єдиної установи, звернувшись до якої, людина, яка потребує реабілітації, отримала б інформацію, хто і де надає такі послуги; створення єдиного медичного простору, що передбачатиме співпрацю різних медичних та реабілітаційних закладів з метою надання психологічної допомоги військовослужбовцям тощо. Дякую капеланам, а також усім структурним підрозділам міської ради, які сприяють реабілітації наших захисників», – прокоментував Вадим Кошель.

Присутні на заході військовослужбовці, які пройшли курс психологічної реабілітації, поділилися своїми враженнями та думками з приводу доцільности надання таких послуг, розповіли, чим конкретно допомогли їм фахівці тощо. Зокрема, наголосили, що послуги з психологічними реабілітації є дуже важливими, і в Білій Церкві є всі необхідні умови, аби військовослужбовці проходили реабілітацію, не виїжджаючи з міста, перебуваючи в колі сім’ї тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *