22 лютого 2018 року під час сесії Білоцерківської міської ради депутат фракції ВО “Свобода” Василь Шевченко виголосив заяву з приводу польського закону про заборону “бандерівської ідеології”.

Наводимо текст звернення в цілому.

“6 лютого президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав ухвалені польськими Сеймом та Сенатом і спрямовані проти України та українців зміни до “Закону про Інститут національної пам’яті ‒ Комісію з переслідування злочинів проти польського народу” та деяких інших законів.

Одіозні зміни до законодавства Польщі криміналізують не лише боротьбу членів ОУН і УПА за Українську державу в період їх існування. Вони оголошують злочинцями й тих українців, які провадили цю боротьбу до створення ОУН. У часи, коли Варшава тримала в окупації частину українських земель.

Таким чином, злочинцями оголошено всіх українців, які боролися за відновлення незалежності України. Заборона “бандерівської ідеології” ‒ це заперечення права українців на власну державність і національну гідність.

У той час, як Україна спливає кров’ю, безвідповідальні польські політики підступно б’ють у спину. Нагадуємо полякам, що й Небесна Сотня, і тисячі наших героїв, які четвертий рік боронять Українську Державу та жертвують своїми життями в цій боротьбі, ішли і йдуть у бій під бандерівськими гаслами “Слава Україні! ‒ Героям слава!”.

Відповідальність за такий стан справ лежить також і на теперішній українській владі. Беззуба реакція Президента і Верховної Ради України не може показати польським шовіністам, що вони перейшли межу. На жаль, Президент як представник України на міжнародній арені, парламент і зовнішньополітичне відомство продемонстрували цілковиту неготовність відповідати на нові виклики, які постають перед Україною.

Владі слід рішуче відповісти на ворожі дії сусідів і засудити злочини проти української нації, здійснені польськими окупантами у першій половині ХХ століття.

Просимо депутатів Білоцерківської міської ради посприяти прийняттю рішення про офіційне використання червоно-чорного стягу національно-визвольної боротьби українського народу.

Знайте: ми не мовчатимемо і адекватно реагуватимемо на провокативні дії частини польського політикуму, який зазіхає на українську гідність, принижуючи наших Героїв!”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *