{jcomments on}10 березня 2013 року з ініціативи Київської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у день смерті геніального українського митця Тараса Шевченка, під Каневом на Тарасовій Горі відбулися пам’ятні заходи. До Черкащини з’їхалася чисельна делегація свободівців із Київщини.

Розпочав захід голова Київської обласної організації ВО «Свобода» Олександр Марченко, який наголосив на неприпустимості нищення українського народу, його традицій і мови з боку нинішніх керманичів країни.

«За теперішньої влади в Україні, на 22-му році Незалежності, знищується все національне: українська мова, пам’ять про Тараса Шевченка, інших національних героїв та діячів. Через, так звану «оптимізацію» Україна втрачає науковий, творчий, освітянський потенціал. Національний інформаційний простір заповнюють іноземним непотребом. Саме через ці чинники Україна втрачає свою духовність та нанівець зводяться її багатющі традиції. Наш великий Кобзар заповідав нам – боротися, і тільки тоді, спільними зусиллями зможемо перебороти всі наші негаразди. Погляньмо, що нині чинить Партія регіонів у Верховній Раді. Хіба вони «покращують» життя людей? З приходом до влади Януковича законодавчий орган України фактично припинив свою роботу, він став абсолютно відмежованим від потреб українців. Тому нам зараз треба черпати сили з Шевченкового «Кобзаря» та втілювати в життя, те що він заповідав», – наголосив Олександр Марченко.

Після виступів відбулося традиційне читання Шевченкових творів, а також власних віршів у виконанні білоцерківської поетеси Марії Постоєвої, митців із Богуслава Галини Боженко та Катерини Мартиненко. Остання прочитала вірш свого земляка Валентина Іващенка, який нині мешкає у Санкт-Петербурзі та всім серцем переймається драматичними подіями в Україні.

Зі словами подяки до присутніх також звернулися голова Переяслав-Хмельницької та Білоцерківської міських організацій ВО «Свобода» Михайло Сиворко та Олександр Хозєєв. Обидва очільника місцевих осередків наголосили, що наступного року виповнюється 200 років із дня народження Тараса Шевченка і до цієї непересічної події слід підготуватися з максимальною відповідальністю. Делегація свободівців поклала квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку та місця самоспалення українського патріота Олекси Гірника, який 21 січня 1978 року спалив себе на знак протесту проти знищення радянською системою рештків української державності.

На сам кінець Олександр Марченко запросив усіх охочих 20 березня відзначити День Народження видатного українського гетьмана Івана Мазепи. Урочистості відбудуться в селі Мазепинці і розпочнуться о 12.00 год.

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО «Свобода»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *