22 січня 2018 року активісти Білоцерківської міської організації ВО “Свобода” долучилися до проведення заходів, присвячених Дню соборности України.

Так, з нагоди знаменного свята у Будинку органної та камерної музики відбулися урочистості та відкриття поетичного фестивалю “Соборний дзвін”. Із вітальним словом до громади звернувся секретар Білоцерківської міської ради свбодівець Вадим Кошель.

“Сьогодні ми святкуємо 100-річчя від проголошення України незалежною державою. Історія має властивість повторюватися. Одвічний ворогу України ‒ Москва, як і сто років тому, розв’язала загарбницьку війну. А влада повторює помилки 100-річної давнини. Протягом 4 років криваву війну досі називають АТО, відбувається торгівля з окупантом, з телевізорів та радіоприймачів лунає московська пропаганда, а гідра московського реваншизму знову піднімає голову. Годі наступати на старі граблі! Наш святий обов’язок ‒ не змарнувати той шанс, який дає Бог раз на 100 років. Бо попередній шанс був змарнований, що коштувало українській нації страшного геноциду. Ми маємо завершити українську революцію перемогою, щоб наші діти і внуки не мусили більше боротися за Україну, а користалися плодами великої і соборної Української Держави”, ‒ наголосив Вадим Кошель.

Пізніше біля погруддя Тараса Шевченка відбувся урочистий мітинг. Після вітальних слів священик УПЦ КП Микола Гопайнич благословив зібрання.

По завершені мітингу громада вишикувалася у колону і рушила центральною вулицею міста до пам’ятного знаку героям Небесної сотні та воякам, які загинули у горнилі російсько-української війни. Навпроти міської ради мітингарі утворили “Живий ланцюг”. А пізніше вишикувалися на площі у формі тризуба.

У заходах взяли участь депутати-свободівці Київської облради та Білоцерківської міськради, активісти ВО “Свобода” та ВГО “Сокіл”.

Перед громадою виступила активістка ВГО “Сокіл” Анастасія Сокол, продекламувавши вірш Тараса Шевченка “Чернець”.

Захід завершили хвилиною мовчання за усіма героями, полеглими за незалежність України, та покладенням квітів до меморіялу Небесної сотні.

Прес-служба Київської обласної організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.