20 лютого 2016 року члени Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”, прихильники партії, инші націоналістичні сили та небайдужі містяни вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні. Перед громадою виступили народний депутат України Олександр Марченко, ветеран УПА Теодор Дячун, священик Української православної церкви Київського патріярхату отець Микола та голова Білоцерківської міської “Свободи” Олександр Хозєєв.


Офіційна влада Білої Церкви вшанувала річницю розстрілів майданівців того ж дня, зранку. Але, на жаль, так сталося, що навіть після місцевих виборів мало що змінилося. Багато колишніх “регіоналів”, які два роки тому організовували маршрутки “тітушок”-убивць у Київ та йшли на всілякі хитрощі, аби не вилетіти зі своїх крісел після втечі Януковича, зараз знову при владі. Відповідно, вони були присутні на офіційних заходах у день пам’яти героїв Небесної сотні. Не сміючи паплюжити світлу пам’ять полеглих протестувальників, “Свобода” провела свій захід окремо.
Олександр Хозєєв перерахував найяскравіші епізоди Революції гідности за участи білоцерківців. Свободівець нагадав, як вдень 20 лютого містяни та жителі навколишніх сіл утворили на Одеській трасі найбільший блокпост в Україні, щоби не пропустити автобуси “тітушок”, відправлені в Київ агонізуючою владою. Теодор Дячун, який, незважаючи на свій поважний вік (89 років, за кожної нагоди їздив до Києва та в будь-яку погоду чекав своєї черги виступити на майданівській сцені, закликав продовжувати боротьбу та не зрадити пам’яти його побратимів з УПА та новітніх героїв України, які віддали життя за українську націю. Отець Микола помолився за душі полеглих революціонерів.
Олександр Марченко разом з иншими учасниками вшанування поклав квіти до пам’ятного знака героям Небесної сотні та загиблим на російсько-українській війні біло церківцям. Під час виступу паралментар зауважив: “На превеликий жаль, політики, скориставшись трагедією на Майдані, прийшли до влади в такий скрутний для України час, не знайшли в собі ні сили, ні совісті проявити себе державниками, а повелися нічим не краще попередників. Переслідуючи власні інтереси та амбіції, вони навіть російсько-українську війну використовують в особистих корисних цілях й називають АТО. Ми маємо ту саму продажну міліцію під керівництвом “фейсбучного” міністра Авакова, тих самих нелюстрованих чиновників, маємо парламент, який так і не спромігся вигнати уряд мародерів у відставку, маємо Президента, який не виконав практично жодної своєї обіцянки. Найвищий представницький орган країни – Верховна Рада – нині абсолютно не відображає інтересів українців, а є лише кишеньковим інструментом у руках олігархічних кланів, проти панування яких повстала Революція гідности. Очевидно, що вихід один – перезавантаження парламенту та проведення дострокових виборів. Саме такий крок дозволить зупинити остаточний реванш олігархів в Україні”.
Автор фото: Наталія Вереснева (https://www.facebook.com/veresn).

Прес-служба Білоцерківської міської організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.