6 травня 2018 року на Замковій горі Білої Церкви відбувся молебень у підтримку створення Української православної помісної церкви.

Після спільної молитви до громади звернулися настоятель храму благочинний Білоцерківського району Української православної церкви Київського патріярхату протоієрей Микола Гопайнич та протоієрей Української автокефальної православної церкви Сергій Ковальчук.

З вітальним словом до присутніх звернувся секретар Білоцерківської міської ради від фракції ВО “Свобода” Вадим Кошель.

“Радий бути присутнім на цьому заході. Дякую за запрошення багаторічну співпрацю та організацію сьогоднішньої акції Миколі Гопайничу. Ця акція дуже потрібна та своєчасна, адже питання створення Української православної помісної церкви давно назріле та вимагає негайного вирішення. Ніхто нікого не збирається заганяти до церкви чи змушувати змінювати віри. Але і не можна допускати підміни понять та обдурювання людей. Якщо церква московського патріярхату не хоче об’єднуватися, то вона офіційно має змінити назву ‒ Російська православна церква”, ‒ наголосив Вадим Кошель.

Голова Білоцерківської організації ВО “Свобода”, депутат Київської обласної ради Сергій Яременко у своєму виступі зазначив, що церква московського патріярхату остаточно себе зганьбила, підтвердженням цьому є маса фактів. Показовим є і останній випадок, коли іноземний бойовик переховувався на території Голосіївського монастиря УПЦ (МП). “Свобода” чи не єдина політична сила, яка здавна піднімає питання створення єдиної Української помісної церкви з центром у Києві. Про це записано у нашій “Програмі захисту українців”. А лідер “Свободи” Олег Тягнибок, будучи народним депутатом, ще 2005 році зареєстрував ініціятиву перейменування УПЦ (МП) на “російську православну церкву в Україні” та визначення її статусу як іноземної церкви.

Закінчилися заходи на Замковій горі спільним виконанням духовного та національного славнів України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.