Головним обов’язком і завданням депутатів фракції ВО «Свобода» у Білоцерківській міській раді є відстоювання інтересів білоцерківців, виконання виборчої програми міської організації ВО «Свобода» згідно партійної «Програми захисту українців».
На початку роботи Білоцерківської міської ради VI скликання депутатська фракція ВО «Свобода» звернулася до голови міської ради Василя Савчука із заявою про перехід у національну опозицію до чинної влади.
На нашу вимогу до Регламенту Білоцерківської міської ради VI скликання були внесені доповнення про опозиційну діяльність з визначенням її мети, порядку набуття статусу опозиції та порядок здійснення опозиційної діяльності. Свободівці звернулися із поданням до секретаря Білоцерківської міської ради Олександра Олійника щодо внесення змін до Регламенту процедури поіменного голосування та прозорості діяльності міської ради. За цією пропозицією були прийняті наступні рішення: «Процедура поіменного голосування обов’язкова при розгляді питань щодо відчуження комунального майна, передачі його в оренду або концесію та при розгляді питань щодо розміщення на території міста екологічно небезпечних об’єктів; усі рішення міської ради розміщувати на офіційному Інтернет-порталі не пізніше 12 днів, до кожного публікувати витяг із протоколу щодо результатів голосування, а при процедурі поіменного голосування – з обов’язковим зазначенням кожного голосу».
У своїй діяльності депутатська фракція ВО «Свобода», згідно партійної «Програми захисту українців», сконцентрувала свої зусилля на захист білоцерківців від приниження бідністю та розбазарювання комунального майна міста.
У своєму зверненні до міського голови В. Савчука та прокурора міста Г. Мельника ми висловили протест щодо можливості передачі в концесію КП «Білоцерківводоканал». Направили депутатський запит про перевірку господарської діяльності монополіста з постачання води в місто.
Ми голосували «проти» передачі в концесію цього стратегічного комунального об’єкту. Депутатське звернення з вимогою надати інформацію стосовно постачання якісної питної води в умовах відчуження задіяних у технологічному процесі об’єктів (хлораторної та складу) було направлене голові КП ««Білоцерківводоканал» В. Мазуренку.
Як громада в цілому, так і я не отримав відповіді на питання щодо розбазарювання коштів водоканалу у великих розмірах: 25 мільйонів гривень на закупівлю якогось торфу у 2009 році й 11 мільйонів, що взагалі щезли в невідомому напрямку на початку 2010року.
Впевнений, міська громада обов’язково повинна мати вплив та контролювати на постачальника питної води, бути ефективним власником.
Наша депутатська фракція була «проти» невигідних громаді рішень підняття комунальних тарифів та «за» призначення з цього приводу громадських слухань. Адже ми добре розуміли, що в умовах продовження економічного спаду, сплеску цін на основні групи товарів споживання, фактичне зростання безробіття в нашому місті, наростаючі затримки зарплати, поглиблення бідності та введення соціальних псевдореформ, здирницька комунальна політика влади стане для більшості білоцерківців порушенням їхніх конституційних прав і соціальних гарантій. Я звернувся до міського голови В. Савчука з проханням надати інформацію про калькуляцію на житлово-комунальні послуги, постачання холодної, гарячої води, водовідведення та опублікування її в засобах масової інформації Білоцерківської міської ради. У відповідь на численні скарги жителів міста про громадські слухання на тему збільшення комунальних платежів проводяться ЖЕКами в будні дні в робочий час, надіслав депутатське звернення міському голові В. Савчуку з проханням дати завдання ЖЕКам проводити слухання у вихідні дні, заздалегідь попереджуючи людей (за 5 днів).
Недопустимо збільшувати вартість комунальних послуг на 40-70% в той час, коли зарплати і пенсії зростають на копійки!
Мій депутатський запит-звернення до Президента України Віктора Януковича про захист понад 4100 трудівників заводу «Росава», які від 14.07.11р. після вторгнення й обшуків СБУ потерпали через політичні та економічні утиски й наражалися на ризик непоправно втратити позитивний імідж підприємства, одностайним голосуванням 55 присутніх на пленарному засіданні депутатів був оформлений у загальне рішення 11-ї сесії та направлений адресату.
На сесійних засіданнях я акцентував увагу міського голови, депутатів, представників влади на жахливих фактах скорочення кількості фізичних осіб-підприємців та, відповідно, зменшення до 25% надходжень до бюджету від приватних підприємців.
Сьогодні міський бюджет майже на 80% виконує функції лише платника за монополізовані енергоносії, ціни на які вже вищі, ніж в деяких країнах Європи.
Здоров’я білоцерківців на жаль постійно погіршується і одним з суттєвих чинників є катастрофа на ЧАЕС, від якої постраждало наше місто. Як нещодавно повідомлялося на одному з офіційних засідань, в якому брали участь представники міської влади, показники, що характеризують здоров’я населення, у Білій Церкві значно гірші, порівняно не тільки з областю, а навіть з загальнодержавними. Так, наприклад, кількість здорових мешканців Білої Церкви за 25 років, що пройшли з часу катастрофи на ЧАЕС зменшилася до 1,2%, поширеність хвороб крові у білоцерківців зросла у 22 рази, середньорічні темпи приросту онкологічних захворювань у Білій Церкві за ці роки склали 3,4%, що втричі більше ніж по Україні, смертність зросла майже у 7 разів, що вдвічі більше, ніж загалом у державі. Серед ліквідаторів-чорнобильців перелічені показники ще страшніші! Лише 11,2% дітей можна визнати фізично здоровими. Тому питання про здоров’я нації є одним з пріоритетних у роботі нашої фракції. Ми порушували питання про оснащення КЗ КОР «Білоцерківський онкологічний диспансер» сучасним обладнанням променевої терапії, надіславши депутатське звернення міському голові В. Савчуку, голові Київської обласної державної адміністрації А. Присяжнюку та депутату обласної ради ВО «Свобода» С. Ханенку. Також, враховуючи, що неякісна питна вода є однією з причин росту захворюваності білоцерківців, внесли пропозицію будівництва бюветів питної води в мікрорайонах: №4, Таращанський, вул. Піщана, Залізничного селища, вул. Б.Хмельницького.
Протягом року депутатської діяльності представників ВО «Свобода», не залишалися поза увагою й проблеми дітей та молоді м.Білої Церкви. Двічі міському голові В. Савчуку надсилалися звернення щодо перевезення шкільним автобусом учнів, котрі проживають у віддаленому районі вулиць: Храпачанської, Глиняної, О. Фадєєва, А.Мельника, П. Запорожця.
Було піднято питання гендлювання міською радою комунальною власністю міста – функціонування дитячого оздоровчого табору «Лісова казка». У депутатському зверненні до міського голови В. Савчука я вимагав вказати причини великих перерв між заїздами дітей до табору та аргументувати підстави, чому в цьому закладі, не зважаючи на міське фінансування, протягом місяця проводяться ідеологічні семінари представників комуністичної партії.
Під час особистих прийомів громадян Білої Церкви до мене зверталися мешканці вул. Шевченка, 146 з приводу підняття цін на комунальні послуги; вул. Я. Мудрого,42 – з питання розміщення на будинку ретранслятора; вул. Томилівської та М. Раскової – з проханням відкриття дитсадка на базі дитячого будинку «Материнка»; вул. Некрасова, 30 – зі скаргою на шкідливе для здоров’я спалення опалого листя на території університету «Україна»; вул. Томилівська 50/2 та вул. Комсомольської,85 – з повідомленнями про забудову дитячого майданчика та будівництва капітальної споруди під магазин на прибудинковій території, прибирання якої оплачують мешканці двору. На підставі їх заяв було складено депутатські звернення до міського голови В. Савчука з вимогою вжити термінових заходів задля вирішення вищеперерахованих питань.
Незважаючи на те, що правляча кліка Партії регіонів хоче повністю нівелювати місцеве самоврядування, його функції, запровадження різноманітних механізмів тиску на виконавчі органи, міську раду – всім зрозуміло, що лад і добробут у власній домівці і місті в цілому краще самих білоцерківців ніхто не наведе! Боремося і поборемо!