20 липня 2016 року в громадській приймальні депутата Київської обласної ради, заступника голови Київської обласної організації ВО “Свобода” Максима Запаскіна відбулася зустріч із головами ОСББ та ЖБК Білої Церкви.

Окрім презентації проєкту рішення про створення першого в Київській області револьверного фонду з підтримки діяльности ОСББ та ЖБК щодо модернізації житла, яке було зареєстровано фракцією Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”, була піднята низка инших важливих питань, а також відбувся обмін цінним досвідом.

Окремою проблемою для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків є стосунки з монополістами – постачальниками комунальних послуг.

Так, останнім часом із боку ТОВ “Білоцерківвода” склалася практика примусу ОСББ до укладення колективних договорів на водопостачання та водовідведення як зі споживачами цих послуг. У такий спосіб монополіст ТОВ “Білоцерківвода” намагається визнати ОСББ та ЖБК Білої Церкви колективними абонентами, на яких перекладається відповідальність щодо несвоєчасні сплати за комунальні послуги окремих співвласників. Унаслідок такої практики, співвласники будуть змушені брати на себе фінансовий тягар боргів недобросовісних сусідів. Водночас в будинках, які обслуговуються ЖЕКами, таких проблем не виникає, а послуги надаються за індивідуальними договорами. Такими діями монополіст ТОВ “Білоцерківвода” намагається придушити реформування ЖКГ у м. Біла Церква.

На зустрічі голови ОСББ підняли питання забезпечення юридичною підтримкою роботи об’єднань. Максим Запаскін, який окрім депутатської діяльности є ще адвокатом, повідомив про створення на базі його громадської приймальні центру підтримки ОСББ та ЖБК Білої Церкви та пообіцяв докласти всіх зусиль для вирішення юридичних проблем, з якими зіштовхуються ОСББ та ЖБК. Націоналіст також запропонував для належного захисту інтересів об’єднань співвласників створити відповідну громадську організацію, яка б могла доводити думку голів ОСББ по важливих питаннях до міської влади.

Зазначена пропозиція була поставлена на голосування та отримала одностайну підтримку голів понад 20 ОСББ та ЖБК присутніх на зустрічі.

Максим Запаскін узяв на себе зобов’язання розробити статут організації та після схвалення установчими зборами зареєструвати таку організацію.

“Я вважаю, що об’єднання співвласників багатоквартирних будинків мають отримати від депутатів та виконавчої влади максимальну підтримку, оскільки ОСББ – запорука найбільш якісного та ефективного управління багатоквартирними будинками, при якому кошти, що сплачують власники квартир, спрямовують на ремонт та поліпшення стану будинків, а не розкрадають, як це відбувається у ЖЕКах. На жаль, Білоцерківська міська влада лише декларує підтримку таких об’єднань, а насправді відстоює інтереси монополістів та комунальників, намагаючись максимально ускладнити діяльність ОСББ та ЖКГ. Доказом є те, що в місті, яке має близько тисячі багатоквартирних будинків створено менш, ніж сто ОСББ, тобто приблизно 10 % від загальної кількости, у той час як в инших містах зазначений показник є значно більшим”, – повідомив депутат Київської обласної ради, заступник голови Київської обласної організації ВО “Свобода” з юридичних питань Максим Запаскін.

Відео зустрічі голів ОСББ та ЖБК м. Біла Церква 20.07.2016 року – https://youtu.be/3E8bDjpKw5U.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.