7 червня 2017 року біля приміщення Білоцерківської РДА міська та районна організації ВО «Свобода» спільно з «Національним корпусом», громадськими активістами та міськими мешканцями провели акцію протесту проти будівництва московської церкви в мікрорайоні Гайок. Громаду підтримали депутат Київської обласної ради від ВО «Свобода» Сергій Яременко, депутат Білоцерківської міської ради від ВО «Свобода» Вадим Кошель та депутат-свободівець Білоцерківської райради Олександр Махиня.
Громада вимагала від влади скасування рішення про виділення московській церкві земельної ділянки у постійне користування поблизу ЗОШ №8.
«Ця акція ще один корок супротиву будівництва на території міста церкви московського патріархату. Нещодавно Білоцерківська міська рада підтримала мій депутатський запит, у якому вимагалося перевірити законність виділення землі та дозволів на будівництво. Днями прийшла відповідь – банальна відписка свідчить про небажання влади втручатися у таке важливе питання. Особливо цинічною є ситуація, коли таке будівництво відбувається під час московсько-української війни, коли з фронту щоденно приходять звістки про загибель українських воїнів», – прокоментував Вадим Кошель.
Голови РДА Геннадія Джегура на робочому місці не виявилося, тож до громади вийшов його перший заступник Юрій Савчук.
У підсумку переговорів домовлено створити робочу групу з перевірки законності будівництва та спилювання дерев на вказаній земельній ділянці, у яку ввійдуть активісти мікрорайону Гайок, депутати від ВО «Свобода» різних рівнів, громадські активісти та представники влади.
У свою чергу ВО «Свобода» підготує та винесе на розгляд сесій депутатські запити до Київської ОДА про скасування розпорядження колишнього голови Білоцерківської РДА Вадима Маршалка про виділення московській церкві земельної ділянки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.