16 липня 2013р. в Білій Церкві відбулася зустріч з громадським діячем, дисидентом Левком Лук’яненком. Ця зустріч була приурочена 23-й річниці від ухвалення Декларації про державний суверенітет України. Адже саме 16 липня 1990 року Верховна Рада вперше де-юре проголосила державну Незалежність України та підтвердила це де-факто у серпні 1991 року.

На зустрічі Левко Лук’яненко розповів про події, які передували прийняттю Декларації 16 липня 1990 року. Зокрема, про роботу із депутатами Верховної Ради над текстом Декларації, про візити до КГБ та 30-тисячний мітинг на Майдані на підтримку відокремлення від тоталітарного СРСР. Також громадський діяч розповів про свою дисидентську діяльність, перебування в ув’язненні та презентував свої книги «З часів неволі. Книга четверта: Країна Моксель», «Сповідь у камері смертників», «Маршал Жуков і українці у Другій світовій війні» та інші, подарував їхні примірники усім міським бібліотекам. Наприкінці Левко Лук’яненко дав відповіді на запитання присутніх.

«Ця людина є еталоном вірності своїй країні, Патріотом з великої літери! Адже його не змогла зламати совєцька репресивна машина й він досі бореться проти окупаційного режиму Януковича-Азарова-Табачніка. Низький йому уклін і шана!» – зазначає заступник голови Київської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» В’ячеслав Хмельницький.

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО «Свобода»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.