2 березня 2016 року депутат Київської обласної ради свободівець Максим Запаскін разом із Радою матерів та дружин учасників АТО провів зустріч із громадою с. Трушки Білоцерківського району. Під час спілкування вкотре було порушено питання правомірності дій новоствореної служби Держгеокадстру в Київський області.
На зустрічі також були присутні сільський голова Тетяна Глуховенко, голова Білоцерківської районної ради Віталій Гринчук та перший заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрій Савчук.
Громада зібралася, щоб довести своє обурення діями головного управління Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в Київський області, яка в найкращих традиціях свого попередника (Держземагентства) знову зазіхає на землі, які історично ще з середини XX століття використовувалися для ведення особистих господарств та оброблялись сільською громадою. Про це свідчать відповідні записи у поземельній (шнуровій) книзі, в якій зазначені земельні ділянки закріплені за кожним домогосподарством.
Ще у квітні 2015 року Держземагенство в Білоцерківському районі, яке очолював “славнозвісний” Бородацький А.С. (зараз перебуває під підозрою щодо отримання неправомірної вигоди; матеріяли з обвинувальним висновком направлено до суду), незаконно передало ці землі громадянину Антоненко К.Г. для ведення особистого фермерського господарства. Який із Антоненка вийшов фермер – розбиралися правоохоронні органи, що змусило врешті-решт орендаря відмовитися від чужих земель та добровільно розірвати договір оренди.
Але не встигли Трушківчани відсвяткувати перемогу, як новостворена служба Держгеокадастру розпочала роздавати їхні городи учасникам російсько-української війни, та ще й зовсім з інших областей, при тому що місцеві герої так і залишаються без земельних ділянок.
Робота Держгеокадастру в частині розпорядження землями є непрозора, неефективна та дискримінаційна. А тому не можна не погодитися із заявою голови цієї служби, який наголосив на тому, що функція з розпорядження землями історично не притаманна Держгеокадастру та має бути делегована територіяльним громадам.
“Ми закликаємо депутатів не зволікати з ухваленням законопроектів 2279, 3510 або альтернативного 3510-1, які дозволять підвищити ступінь прозорости процедур у земельній царині, а також передати функції з розпорядження землями територіяльним громадам, що дозволить чітко формувати дохідну частину місцевих б’юджетів у частині плати за землю”, – сказав голова Держгеокадастру Максим Мартинюк.
За результатами зустрічі громаді Трушків пообіцяли:
– ініціювати звернення Київської обласної ради до Верховної ради України щодо передачі права розпорядження державними та комунальними землями місцевим громадам (виконано);
– звернутися до голови управління Держгеокадастру в Київський області з вимогою припинити видавати накази щодо земельних ділянок, які законно перебувають у користуванні Трушківців;
– допомогти з приватизацією та оформленням прав селян на їхні земельні ділянки, а у разі необхідности – відстояти їхні права в судах.
Прес-служба Київської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода”