10 лютого 2021 року під час сесії Білоцерківської районної ради депутати підтримали звернення фракції ВО «Свобода» до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Київської обласної державної адміністрації, Київської обласної ради та рад усіх рівнів Білоцерківського району Київської області з вимогою недопущення ліквідації КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер». Звернення виголосила депутат Білоцерківської районної ради від ВО «Свобода» Марина Полонська.

«До Білоцерківської організації ВО «Свобода» звернувся колектив КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» з проханням недопущення ліквідації закладу. Ми оперативно підготували відповідний проект рішення та винесли його в сесійну залу. Дякую усім депутатам, які підтримали наших медиків», – прокоментувала Марина Полонська.

Прийнятим рішенням депутати райради вимагають:

1) Зняти з розгляду Київської обласної ради питання припинення юридичної особи – КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер» шляхом приєднання до КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер».

2) Не допустити ліквідацію КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер».

3) Розглянути пропозицію передачі будівлі КНП КОР «Київський обласний протитуберкульозний диспансер» на баланс КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер».

4) Забезпечити належне фінансування КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер».

Для довідки:

Щорічно кількість онкозахворювань в світі зростає. За застереженнями ВОЗ, у разі збереження нинішніх тенденцій, у найближчі десятиліття кількість випадків онкозахворювань зросте на 60 відсотків.

Київська область входить в трійку лідерів по Україні за кількістю онкологічних хворих (щорічно діагностується вперше більше 6000 онкохворих) і за темпами приросту онкологічних захворювань (в середньому близько до 3% щорічно), а в той же час лікувально-діагностичні можливості онкологічної служби Київщини (кількість ліжок, забезпечення лікувально-діагностичним обладнанням) є одними з найменш забезпечених в Україні і становлять від 60% до 65% від подібних середньодержавних онкологічних показників.

Найбільш складна онкологічна ситуація склалася в південному регіоні Київщини (на даний час – це м. Біла Церква та Білоцерківський район, до якого входить 13 територіальних об’єднаних громад, де проживає близько 500 тис. населення (до 30% від населення Київщини), яке знаходяться в зоні обслуговування КНП КОР «Білоцерківський обласний онкологічний диспансер».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *