23 та 24 серпня 2013 року в Київській області активісти “Свободи” провели численні заходи, приурочені до Дня Державного Прапора та Дня Незалежности України. На заклик націоналістів відгукнулися багато жителів Київщини, які долучилися до торжества.
Зокрема, 23 серпня у Білій Церкві активісти міської організації ВО “Свобода” провели автопробіг до Дня Державного Прапора України. Автопробіг розпочався біля погруддя Т.Г. Шевченка, а потім пройшов центральними вулицями міста до мікрорайону Гайок і у зворотному напрямку до погруддя Т.Г. Шевченка. “Такі заходи, як автопробіг до Дня Державного Прапора, дуже важливі! Адже вони допомагають оточуючим замислитися, а хто забув – нагадати про це велике свято, яке єднає українців, та усвідомити, що ми є господарями на своїй, Богом даній землі”, – зазначив голова Білоцерківської міської організації ВО “Свобода” Олександр Хозєєв.
23 серпня Богуславська міська організація ВО “Свобода” провела мітинг, присвячений Дню Незалежности України, біля пам’ятника підпільникам ОУН, на території Свято-Миколаївського чоловічого монастиря та біля пам’ятника Т.Г. Шевченка. А також проведено автопробіг Богуслав – Маслівка разом із миронівськими, таращанськими, рокитнянськими і кагарлицькими свободівцями.
23 липня в селі Триліси на Фастівщині свободівці відзначили річницю бою козаків із Польськими окупантами та німецькими уланами-найманцями. Фастівська районна організація “Свободи” вже не вперше проводить заходи зі вшанування козаків, що героїчно загинули, захищаючи Триліську фортецю. Акція відбулася з ініціятиви відомого місцевого історика та краєзнавця, громадського діяча Андрія Мороза. На території козацької фортеці священик Української Православної Церкви Київського Патріярхату відправив службу за загиблими козаками та мешканцях Триліс.
24 серпня, у День Незалежности, свободівці Білої Церкви провели святковий мітинг біля погруддя Т.Г. Шевченка. Участь у відзначенні 22-ї річниці Незалежности нашої держави взяли свободівці, жителі міста та представники громадських організацій. Виступаючи на мітингу, голова Білоцерківської міської організації ВО “Свобода” Олександр Хозєєв зауважив: “День Незалежности України має бути найсокровеннішим святом для кожного українця, адже виходячи в цей день на мітинги, акції ми віддаємо свою шану всім тим, хто загинув за нашу державу. Ми маємо пам’ятати подвиг тих Героїв, надихатися ним і ми обов’язково переможемо режим Януковича-Азарова”.
24 серпня в Ірпені Святкова колона, скандуючи патріотичні гасла, пройшла ходом центральними вулицями міста до погруддя Шевченка. Ушанувавши Великого Кобзаря покладанням квітів, громада провела урочистий мітинг. Вітаючи святкове зібрання зі здобуттям Незалежности, голова Ірпінської міської організації ВО “Свобода” Богдан Мельничук наголосив: “Наша боротьба триває. На жаль, свободу в повному розумінні цього слова, має не увесь український народ! Мізерна купка людців, користуючись розбратом та зневірою, що настали після правління Ющенка та “любих друзів”, захопили владу й утворили, так звану “сім’ю”. Сьогодні вони сховалися від нас за гумовими кийками та сльозогінним газом “Беркута”, продажними судами та безкарними “тітушками”! Але це їм не допоможе! Народ змете їх, як весняні води зносять весь бруд, що назбирується за довгу морозну зиму!”.
У Фастові святкування Дня Незалежности розпочалося біля дошки В’ячеславові Чорноволу, в якому взяли участь свободівці Фастівської міської та районної організацій, та продовжилося біля пам’ятника Кобзареві. Колона у вишиванках зі свободівськими прапорами пройшла містом, учасники поклали квіти до Тараса та заспівали “Червону калину”. Незабаром урочисті заходи перемістилися в село Дорогинка до меморіяльної дошки Фастівському отаманові, героєві перших Визвольних змагань 1918-1921 років, Іванові Грюсюку. До присутніх звернулися з промовами відомі та шановані у краї люди, представники опозиційних сил Фастівщини. Священик Дорогинської Свято-Михайлівської церкви о. Миколай провів святкову службу. Під час заходів до слова було запрошено лідера свободівців Фастівщини Наталю Фещенко, яка наголосила: “Упродовж століть нашу націю знищували пєтровськими та валуєвськими указами, депортаціями та голодоморами. Якщо б не такі герої, як Іван Грисюк, можливо, Голодомор розпочався 1925 року. Не легко поєднати світле почуття Дня Незалежности та усвідомлення факту, що при владі перебувають послідовники тих, хто заливав кров’ю нашу країну. Сьогодні ми віддаємо шану людям, завдяки жертовності яких цей день настав. Ми пронесемо їхній вогонь та звитягу і запалимо серця мільйонів, піднімемо з колін українців, що все ще перебувають під національним та соціяльним гнітом. Сьогодні знову стоїть питання про існування нашої держави, але нам набагато легше, ніж повстанцям у 20-х. Їхня звитяга та здобутки дають нам впевненість у загальній перемозі”.
Також у центрі Фастова було проведено конкурс дитячих малюнків на асфальті, гаслом якого стало: “Україна – моя держава, я її люблю”. Усі перехожі могли безкоштовно отримати в наметі, який було встановлено міською “Свободою” на місцевому “П’ятачку” жовто-блакитні стрічки зі шпильками, вироби із національною символікою, українські прапорці, періодичні видання націоналістів. Таким чином, майже в кожного фастівця можна було побачити на грудях національну символіку. Люди охоче долучилися до цієї акції міської “Свободи”. Як повідомив очільник Фастівської міськорганізації ВО “Свобода” Геннадій Яковюк: “За даними соціологічних досліджень, проведених з ініціятиви міської “Свободи” у серпні цього року, 94% жителів Фастова підтримують ідею Незалежности України. А ті 6%, що вагаються з відповіддю або виступають за “совок”, люди похилого віку, які електорально близькі комуністам і “регіоналам”… До речі, останні кілька виборчих кампаній засвідчують, що у Фастові комуністи не можуть подолати навіть 3-відсотковий бар’єр”.
25 серпня Таращанська районна організація відзначила День Незалежності ходом зі свободівською символікою та квітами головною вулицею Таращі до пам’ятника Т.Г. Шевченку.
Прес-служба Київської обласної організації ВО “Свобода”