Нинішнє зубожіння населення поставило під загрозу існування української нації. Люди не мають коштів на задоволення елементарних потреб, ба навіть працюючі не можуть прогодувати свої сім’ї через те, що отримують замалу зарплату. На цьому фоні офіційне декларування “регіоналами” росту зарплати в Україні й, зокрема на Київщині, є нічим іншим як окозамилюванням громади та вдаванням чергового “пакращєння”.
Про реальний стан ринку праці й заробітки населення можна дізнатися з пропозиції роботи і зарплат Київського обласного центру зайнятості, розміщених на інтернет-порталі “Труд” Держслужби зайнятості.
Аналіз від обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” засвідчив, що станом на 2 липня 2013 року із 2532 пропозицій роботи в області, половина всіх вакансій (49,74%) – це робота з зарплатою від 2 тис. гривень і нижче (до рівня мінімальної зарплати). Пропозицій із мінімальною зарплатою (становить 1147 гривень) – 11,65%, а менше мінімальної зарплати із неповним робочим днем – ще 2,32%.
23,3% вакансій центру зайнятості пропонують зарплату 2–3 тис. гривень. Пропозиції 3–4 тис. гривень – 7,99% вакансій, 4–5 тис. гривень – 3,2%. Лише 1,8% вакансій пропонують зарплату в межах 5–20 тис. гривень. Тобто, маємо трохи більше 10% вакансій, які вищі або дорівнюють офіційно задекларованій середній зарплаті в регіоні.
Таким чином, ми бачимо, що ринок праці чітко засвідчує середню зарплату 1500–2000 гривень, яка, до речі, не змінюється протягом тривалого періоду часу та значно відрізняється від декларованої владою.
Розуміємо, що методологія розрахунку офіційної середньої зарплати відмінна від нашого прорахунку за станом ринку праці. Але ж, констатуємо, що економіка області щодня зазнає втрат. Наприклад, як свідчать дані Головного управління статистики в Київській області, у травні цього року до травня минулорічного обсяги реалізованої промислової продукції впали майже на 10%. Такий стад спостерігався в усіх галузях промисловості за виключенням виробництва в фармацевтології та машинобудуванні. Ми маємо значне зменшення капітальних інвестицій. У січні – березні з початку поточного року, порівняно з відповідним періодом 2012-го, капітальні інвестиції зменшено на 22,1%. Зокрема, у будівництві на 58,3%, транспорті – на 60,4%, наукових дослідженнях та розробці – на 12,3% тощо. На сьогодні збитковими є майже половина підприємств області, а сума збитків від їхньої діяльності становить третину від усіх отриманих прибутків іншими суб’єктами господарювання. То звідки ж джерело офіційного зростання зарплат?..
Отримуючи занизькі зарплати, мешканці Київщини беззахисні перед подорожчанням товарів та послуг. Так, на споживчому ринку в травні спостерігалося зростання цін на продукти харчування: найбільше на овочі та фрукти (на 8,8% та 5,3%), на 0,6−0,2% зросли ціни на сало, свинину, м’ясо птиці, рибу та продукти з риби, яловичину.
Незважаючи на офіційні рапорти “пакращєння”, Україна перебуває у затяжній кризі, яку лише поглиблюють тіньові схеми, відтік капіталів, розкрадання державного бюджету, нищення бізнесу та його орієнтація на задоволення потреб “сім’ї”, рейдерство та корупція чиновників. Не дивно, що в таких умовах економічний захист та зарплати українців є одними із найнижчих в Європі. Виконання економічного блоку програми ВО “Свобода” уже зараз могло би значно поліпшити економіку України та загалом фінансовий стан українців. Першочерговими вбачаються: відміна Податкового кодексу, створення умов для ефективного бізнесу, зокрема й фіскальних, припинення відтоку капіталів і повернення їх із офшорів на розвиток української економіки. Маємо знищити систему диктату цін монополіями та повернути їх в державне лоно. Одним із головних першочергових завдань є також відміна дискримінаційної пенсійної реформи.
Досить терпіти поки українців перетворять на беззахисних і покірних жебраків. Здолавши режим Януковича, який сьогодні нищить усе українське, ми цілком зможемо змінити ситуацію та заявити про себе як повноцінну націю й розвинуту країну, яку поважають та з якою рахуються в світі.
Довідка: За даними Державної служби статистики України, середня зарплата в Україні в травні 2013 року становила 3253 гривень. За даними Головного управління статистики в Київській області, у січні–квітні 2013 року номінальна зарплата в області була 3348 гривень. У квітні 2013 року вона зменшилася на 0,7% порівняно з попереднім місяцем.
Кількість зареєстрованих безробітних на кінець травня в Київській області становить 17,6 тис. осіб. Рівень зареєстрованого безробіття в цілому по області за травень 2013 року не змінився й на 1 червня поточного року становив 1,7% населення працездатного віку. Навантаження зареєстрованих безробітних у Державній службі зайнятості на одне вільне робоче місце (вакансію) загалом по області на кінець травня 2013 року становило 6 осіб. За районами значення цього показника коливалося від 2 осіб у Славутичі до 43 осіб у Тетіївському районі. 40 відсотків молодих людей після закінчення університету або технікуму не можуть знайти роботу за фахом.
Олександр Жовтень, прес-служба Київської обласної організації ВО “Свобода”