7 вересня 2015 року свободівці та громадські активісти Білої Церкви прийшли до ТВК, де члени Білоцерківської міської виборчої комісії складали присягу. Громада висловила обурення тим, що до складу комісії увійшли четверо осіб, які фальшували вибори 2010-го та 2012-го років.

 

Від “Народного фронту” до комісії потрапив Дмитро Підлужний. Він був головою територіяльної виборчої комісії 2010 року. Тоді комісія спотворила результати виборів: не дорахувала голоси, віддані за “Свободу” та инші політичні сили, а дописала їх на користь Партії регіонів. Ця ж комісія “загубила” пакет із голосами, відданими за кандидата В.Маршалка. Врешті за систематичні порушення виборчого законодавства комісія була розпущена постановою ЦВК.
2012 року Дмитро Підлужний працював у штабі Партії регіонів. У 2014 році екс-голова фракції ПР у Білоцерківській міськраді Костянтин Бугайчук, колишній “регіонал”, допоміг Підлужному задешево приватизувати дві нежитлові будівлі у центрі міста (1579 грн/кв.м та 1800 грн/кв.м, тобто менш ніж по $100 за кв. м). Сам Бугайчук іде на вибори за списком “Опозиційного блоку”. У Верховній Раді за зміни до Конституції “Народний фронт” та “БПП”, всупереч коаліційним угодам, голосували синхронно з “Опозиційним блоком”. Тепер ця так звана широка коаліція (“ширка”) втілюється на місцях.
Ще одна кандидатура від “Народного фронту” – Ірина Удовена, полум’яна комуністка, перший секретар Білоцерківської міської організації КПУ. Була членом окружної виборчої комісії в 2012 році. Тоді ОВК сфальсифікувала вибори у 91-му виборчому окрузі в місті Біла Церква на користь Віталія Чудновського. На судових засіданнях І.Удовена під присягою без сорому брехала про те, що переміг саме Чудновський, а не свободівець Олександр Марченко. Історія спростувала цю брехню тим, що у 2014 році Марченко знову отримав більшість голосів у 91-му окрузі та нарешті став народним депутатом України. Ірина Удовена – переконана сепаратистка та противник Революції гідности, що підтверджують її дописи у соцімережах.
Від “Опозиційного блоку” до складу комісії увійшла Ірина Ілемська. 2010 року вона була залучена до роботи комісії як юрист, допомагала фальшувати місцеві виборів та намагалась відстоювати в суді незаконні рішення тієї комісії. У 2012 році була членом ОВК, фальшувала вибори в депутати Верховної Ради на користь Чудновського, як свідок під присягою давала неправдиві покази у суді при розгляді справи щодо оскарження результатів виборів.
Також від “Опоблоку” в комісії опинився Сергій Сириця, беззмінний член усіх виборчих комісій, до яких потрапляв від Партії регіонів. Найактивніший фальсифікатор результатів виборів народних депутатів України від Білої Церкви в 2012 році. “Підрахував” на користь Чудновського додатково більш ніж тисячу голосів, спотворивши результати волевиявлення білоцерківців.
Свободівці та громадські активісти прийшли до приміщення ТВК висловити свій протест продажним українофобам. Під скандування “Фальсифікатори!”, “Ганьба!” Підлужний, Удовена, Ілемська та Сириця склали присягу.
“Що можна очікувати від цієї виборчої комісії? Хіба може громада Білої Церкви довіряти виборчкому, що має досвід фальсифікації та вже давно не має совісті?” – прокоментував юрист Київської обласної організації ВО “Свобода” Максим Запаскін.
“Це нонсенс, що після Революції гідности таких осіб не просто не покарано за скоєні злочини, вони ще й спокійно продовжують свою чорну справу. Ми складемо звернення до прокуратури та инших владних органів і не допустимо реваншу антиукраїнських сил у Білій Церкві!” – наголосив керівник Білоцерківської міської організації ВО “Свобода” Олександр Хозєєв.

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *