4 червня 2017 року Київська обласна організація ВО “Свобода”, МГО “Моноліт 1044” та ВГО “Сокіл” в селі Мигалки Бородянського району Київської области вшанували воїнів УПА та героїв російсько-української війни.

Ведучі заходу ‒ молоді націоналісти “Моноліту” ‒ розповіли присутнім про перебіг бою у с. Мигалки між загонами УПА та НКВД. Так, 30 березня 1944 року в районі Мигалок відбувся один із масштабних боїв за час пропагандистсько-військового рейду частини Української Повстанської Армії із Волині на Схід. Саме на цьому місці стався переможний бій бандерівців. Націоналісти змогли прорватися із оточення і повернутися з рейду, але зазнали великих втрат. Загиблих у боях упівців поховали в братській могилі на околиці лісу с. Мигалки.

Перед громадою виступила староста Лідія Корякіна, яка закликала принагідно вшанувати Героя російсько-української війни, мешканця Мигалок Олександра Іщенка. Староста нагадала присутнім, що завдяки “Свободі” в селі встановлено меморіяльну дошку загиблому герою та названо його іменем вулицю, на якій він проживав.

До слова запросили голову фракції ВО “Свобода” у Київській обласній раді, голову Київської обласної організації ВО “Свобода” Ігоря Сабія.

“Сьогодні ми прийшли на це святе місце не сумувати за загиблими, ми прийшли пишатися їхнім подвигом. Споконвіків українська нація виховувала мужніх чоловіків та жінок, які давали гідну відсіч Москві ‒ нашому відвічному та заклятому ворогові. Якби не княжі дружини, козацьке військо, повстанці Холодного Яру, Січові Стрільці, вояки УПА, то України давно б не стало. Сьогодні знову в нашій країні точиться війна з москалями. Це війна двох світоглядів ‒ цивілізованого українського та варварського російського. Доки ми не поставимо мур українського духу, доки ми не загородимося від Москви великою та сильною українською державою, доти нічого не буде. Томи ми мусимо докласти усіх зусиль, аби така держава постала. Це наш обов’язок, перед тими героями, які гідно загинули за наше майбутнє”, ‒ зазначив націоналіст.

Перед громадою виступали Ігор Домбровський (депутат Київської обласної ради від ВО “Свобода”, голова “Легіону Свободи” Київщини), депутат-свободівець Бучанської міської ради Олександр Животовський, Руслан Микула (голова МГО “Моноліт 1044”), Володимир Кобизський (Бучанська міська організація “Свободи”, коштом якого була впорядкована братська могила героїв та встановлений пам’ятник), вояки російсько-української війни та місцеві активісти.

Після виступів присутні вшанували хвилиною мовчання усіх загиблих за волю та незалежність України. Священики відслужили панахиду біля могили воїнів УПА.

Протягом усього заходу усі присутні мали можливість ознайомитися з виставкою, присвяченою генію української нації Тарасу Шевченку, під назвою “Вишитий Кобзар”.

На завершення заходу виступили вихованці спортивно-патріотичного клубу “Сармат”. Юнаки та дівчата продемонстрували елементи ударної техніки, боротьби та військово-тактичної підготовки.

Після завершення офіційної частини на присутніх чекав запашний куліш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *