3 березня 2016 року відбулося пленарне засідання 2-ї сесії Київської обласної ради. До порядку денного було включено питання затвердження регламенту, звільнення керівників комунальних підприємств, упорядкування процедури надання комунального майна в оренду, затвердження плану роботи Київської облради на 2016 рік. Також було розглянуто депутатські запити.

Сесія розпочалась із політичних заяв депутатів від ВО “Свобода”. Народний депутат України Андрій Іллєнко різко розкритикував намір української влади розмістити біженців із Сирії у місті Яготин Київської области. Націоналіст закликав депутатів підтримати проєкт рішення облради з вимогою до центральних органів влади заборони розміщення у Яготині 250 сирійських біженців. За результатами голосування Київська обласна рада підтримала цю ініціятиву.

Із заявою про звернення до Верховної Ради й Кабінету Міністрів щодо заборони транзиту російських вантажних автомобілів територією України виступив депутат Київської обласної ради В’ячеслав Хмельницький.
Депутат Київської обласної ради, член фракції ВО “Свобода”, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу та земельних відносин Євген Чубук у своєму виступі висловив обурення пропозицією уряду продати у прискореному режимі 1 млн. га сільськогосподарських земель. Свободівець запропонував звернутися до парламенту з ініціятивою заборонити продаж земель с/г призначення та підтримки відповідного законопроєкту №2906, зареєстрованого 19.05.2015.


З ініціятиви депутата Максима Запаскіна Київська облрада ухвалила рішення звернутися до Верховної Ради щодо остаточного ухвалення законопроєкту №2093 від 10.02.2015, яким передбачено відновлення пільг і компенсацій громадянам, що постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильський АЕС. Цей законопроєкт облраді був представлений автором – народним депутатом України, членом депутатської групи ВО “Свобода” Олександром Марченком.
Варто зазначити, що не всі важливі пункти порядку денного облрада опрацювала. Фракції “БПП”, “Опоблоку” та “Нашого краю” утримались від голосування щодо ухвалення регламенту Київської обласної ради VII скликання. Хоча сам проєкт регламенту ще з грудня 2015 року був надісланий усім депутатам, жодна з вищезазначених фракцій не надала будь-яких пропозицій, але і голосувати за регламент не захотіла. Тож Київська обласна рада залишилася без дієвого регламенту через пасивність депутатів “БПП”, “Опоблоку” та “Нашого краю”.

Прес-служба Київської обласної організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *