5 березня 2016 року в Білій Церкві за ініціятиви місцевого осередку ВГО “Сокіл” та за підтримки міської організації ВО “Свобода” у арт-кафе “Старе місто” відбувся показ документально-художнього фільму “Легіон. Хроніка Української Галицької армії 1918-1919”.

Проводячи ідеологічні вишколи, “Молодь Свободи” організовує перегляди українських кінострічок. Цього разу білоцерківські “сокільці” переглянули фільм про Українську Галицьку армію. Після кінопоказу відбулося обговорення теми УГА.

“Історія, про яку розповідає цей фільм, – це не лише історія УГА та ЗУНР. Це історія всієї України. Принизливі мирні угоди, сусід-окупант, втручання іноземних союзів, які, не розуміючи реального становища справ, реалізовують свої інтереси, та багато иншого у фільмі нагадує сучасну Україну. Після перегляду фільму важко заперечувати циклічність історії. Але потрібно розуміти, що це не вирок для українців, а шанс виправити помилки”, – висловив думку керівник Білоцерківського осередку ВГО “Сокіл” Олександр Яременко.
“Цей фільм потрібно показувати в школах учням 10-11 класів, адже виклад історії України у школах є досить сумнівним, а програма не включає в себе цієї досить повчальної сторінки української історії”, – додав заступник голови Білоцерківського “Сокола”, депутат міської ради від ВО “Свобода” Вадим Кошель.

Пресова служба Білоцерківського осередку ВГО “Сокіл”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *