4-5 квітня 2018 року у міській бібліотеці №8 активісти Білоцерківської міської організації ВО “Свобода” напередодні Великодня посприяли проведенню майстер-класу з розпису писанок.
Захід відбувся завдяки підтримці секретаря Білоцерківської міської ради, свободівця Вадима Кошеля, а також голови міського осередку ВО “Свобода” та депутата Київської обласної ради Сергія Яременка.
“Надзвичайно приємно, що українське суспільство нарешті прокидається та отямлюється від комуністичного мороку. Відновлення українських традицій входить у моду. Одним із передовиків цього руху залишаються бібліотекарі. А ми, націоналісти, усіляко намагаємося сприяти проведенню таких потрібних заходів. Особлива подяки майстрині Людмила Сябро та працівниці книгозбірні Маї Боженко за організацію та проведення майстер-класу”, ‒ наголосив Вадим Кошель.
Працівниця книгозбірні Зоя Чутковська розповіла учасникам заходу про історичні корені писанки, як зразки своєрідної живописної мініатюри українського народного розпису. “Хвиля часу докотила до нас оце диво з сивої слов’янської давнини й воно живе, як своєрідне відображення уявлення людини про Всесвіт. Майстерність написання писанок передається від покоління до покоління”, ‒ сказала Зоя Чутковська.
Майстриня Людмила Сябро, керівник гуртка клубу за місцем проживання “Прометей”, поділилася знаннями і вмінням розпису писанок з учасниками майстер-класу “Писанковий дивосвіт”.
Учні ЗОШ, користувачі бібліотеки різного віку, а також бібліотекарі із задоволенням розписували писанки.
Пані Людмила допомагала простими лаконічними засобами творити розповіді глибокого символічного змісту про велич світу, сконцентровані в написанні сакрального дива ‒ писанки.
До заходу долучилися депутат Білоцерківської міської ради від ВО “Свобода” Юрій Оселедько, а також активістка міського осередку ВГО “Сокіл” Анастасія Сокол.
“Насправді дуже важливо долучати дітей до такої роботи. Майстрині вміло передавали знання, які лишилися їм від предків. Необхідно зберігати й передавати з покоління в покоління наші традиції і звичаї, щоб особливості культури української нації ніколи не зникли. Сама особисто чула розмову хлопчика, який відвідав майстер клас зі своєю бабусею. Він радісно казав, що це краще, ніж лазити по гаражах і прогулювати час. Від усвідомлення молодим поколінням і дітьми справжніх цінностей на душі стає тепліше”, ‒ поділилася враженнями Анастасія Сокол.