16 вересня 2015 року члени Білоцерківської міської територіяльної виборчої комісії провели своє засідання за закритими дверима, чим грубо порушили виборче законодавство.

Активісти Білоцерківської міської організації ВО “Свобода” спільно з представниками инших демократичних партій та громадських організацій прийшли на засідання ТВК, аби виказати свій протест проти участи чотирьох членів у цій комісії, яких підозрюють у фальсифікаціях на попередніх виборах.
Своєю чергою, члени комісії заховалися у кімнаті за зачиненими дверима. Таким чином на засідання не було допущено жодного представника ЗМІ, офіційних спостерігачів від громадської мережі “Опора”, представників політичних партій і громадських організацій та навіть правоохоронців, що є прямим порушенням законодавства.
“16 вересня останній термін для виборчої комісії для “нарізання” виборчих округів у Білій Церкві. Виборча комісія, нехтуючи усіма принципами виборчого процесу, ухвалювала рішення за зачиненими дверима. Таким чином ми не знаємо, що саме ухвалила комісія, як розділила округи нам теж не відомо. Якщо, навіть, у таких незначних технічних питаннях у комісії є секрети від громадськости, то що буде у день виборів?” – прокоментував юрист Київської обласної організації ВО “Свобода” Максим Запаскін.
Громадські активісти викликали наряд міліції, аби задокументувати правопорушення. Але на міліціянтів довелося чекати більше 20 хвилин. За цей час комісія встигла “позасідати” та розійшлася. Правоохоронці все ж прийняли заяву, взяли пояснення від представників громади та склали протокол. Юристи “Свободи” направлять позов до Київського адміністративного суду.
“Після першого засідання ТВК представників від ВО “Свобода” вже викликали в міліцію на допити. Репресивний апарат у вигляді міліції працює як нагорі, так і знизу. У той час, коли фальсифікатори та сепаратисти сидять у виборчій комісії, наших активістів викликають до міліції”, – розповів депутат Білоцерківської міської ради від ВО “Свобода” В’ячеслав Хмельницький.
Враховуючи нерівнозначну реакцію правоохоронних органів на дії ТВК та звернення громади, можна припустити, що правопорушників навіть не збираються карати, а на активістів чинитиметься тиск.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *