17 листопада 2018 року у Білій Церкві відбувся марш слави Січових Стрільців, організований активістами Київського обласного осередку ВГО «Сокіл» та ВО «Свобода». У заході взяли участь Голова ВГО “Сокіл” Юрій Черкашин “Чорнота” та Голова Київської обласної організації ВО “Свобода” Ігор Сабій. Також до маршу долучилися низка організацій та жителі міста.

Захід присвятили 100-річчю подій – повстанню Січових Стрільців під проводом полковника Євгена Коновальця, що почалося з Білої Церкви та поширилося всією Україною. У повстанні значну роль відіграли білоцерківці, завдяки яким загін переформувався в дивізію.

Марш розпочали біля погруддя Тарасові Шевченку, звідки націоналісти колоною рушили до стели Героїв Небесної сотні, де хвилиною мовчання вшанували всіх борців за волю та незалежність України. Завершився марш на вулиці Леся Курбаса біля місця розташування колишньої місцевої друкарні, де 100 років тому була надрукована відозва Директорії до українського народу, в якій проголошувалося відновлення УНР шляхом збройного повстання. Захід завершився виконанням державного славня.

“На жаль, для України, тоді до влади прийшли не ті, хто здобував свободу своєю кров’ю, а “ліваки”, що віддали державу Москві. Нам треба вчитися не лише на подвигах наших героїв, але й на їхніх помилках”, – заявив під час акції голова ВГО “Сокіл” Юрій “Чорнота”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *