Увічнення пам’яті полеглих героїв – бійців 72 окремої механізованої бригади – святий обов’язок земляків-білоцерківців. Тому народний депутат України Олександр Марченко відгукнувся на прохання командування військової частини спорудити на її території пам’ятний знак. Відтак зусиллями нашого парламентаря, членів Білоцерківської міської організації ВО «Свобода», небайдужих місцевих підприємців такий меморіал з’явився. На плитах, що розташувалися по обидва боки від стели із зображенням України, її героїв та нинішньої „гарячої” й болючої точки, викарбувані імена всіх бійців славної 72-ї, котрі ціною власного життя зупинили ворожу загарбницьку навалу. Відкриття цього меморіального знака напередодні державного свята, Дня захисника України, – подія неординарна і глибоко символічна. А присутність згорьованих родичів, однополчан-побратимів, священнослужителів, почесних гостей і небайдужих мешканців міста зробила її особливо хвилюючою.

Всі виступи були пройняті болем і вдячністю, співчуттям і гордістю за наших синів, за синів України. Особливо тепло присутні вітали старшину 72 ОМБР, народного депутата України, а нині ще й кандидата на посаду міського голови Білої Церкви Олександра Марченка. До родин загиблих він звернувся простими, щирими, проникливими словами, сповненими співчуття та підтримки. Бойовим побратимам Олександр Олександрович дякував за надійне плече, за мужність, патріотизм, вірність присязі, даній народу України, за готовність захищати свою державу, за живучий український козацький дух. Він привітав усіх присутніх із Днем захисника України, Покровою Пресвятої Богородиці та Днем українського козацтва. Побажав добра і миру, «…адже життя продовжується!». Разом зі заступником командира в/ч О.О. Самарським О. О. Марченко відкрив пам’ятний знак. З особливим сумом і болем Олександр Олександрович згадав Сергія Дейнеку, афганця, добровольця, з яким воював пліч-о-пліч, ім’я якого також викарбуване на граніті. Вже після серйозного осколкового поранення під Красним Лучем, перебуваючи на лікуванні в харківському шпиталі, О. Марченко дізнався, що Сергій в тому бою загинув…
Отець Микола Гопайнич відслужив молебень за загиблими та провів обряд освячення скорботної споруди, у створення якої вкладено душу і майстерність авторів та ініціаторів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих героїв під звуки знаменитої «Качі». Ніхто не приховував сліз. Залпами салюту, покладанням квітів, виконанням Гімну України та маршем бійців 72 бригади закінчилася ця нелегка, але така важлива і дуже потрібна подія.

Р.S. Особливу вдячність висловлюємо підприємцеві О.М. Гребініченку (ВО «Свобода»), директору ПП «Каменяр» В.І. Часновському (ВО «Свобода»), керівнику ПрАТ «ЗБК» В.П.Моргуну , ЗЗБВ О.М. Аполоновій, ТОВ «Еліт» В.М. Яценку та всім працівникам цих колективів.

Марія Постоєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *