18 вересня 2018 року у сесійній залі Білоцерківської міської ради відбувся круглий стіл на тему: «Психологічна реабілітація учасників бойових дій», який провів секретар міської ради свободівець Вадим Кошель.

Захід відбувся з ініціятиви громадської організації «Перший український батальйон військових капеланів», яка здійснює практичну реалізацію соціяльно-психологічного проєкту «Центр реабілітації учасників бойових дій».

«Вже п’ятий рік точиться кривава війна з відвічним ворогом – Москвою. З фронту повертаються не лише фізично поранені вояки, а й травмовані психологічно. Метою цього круглого столу є налагодження співпраці всіх причетних установ щодо вирішення цього актуального для нас питання, залучення до справи партнерів та однодумців», – підкреслив Вадим Кошель.

Під час «круглого столу» представники управління соціяльного захисту населення міської ради, Служби підтримки ветеранів, учасників бойових дій, антитерористичної операції та членів їхніх сімей, військового комісаріяту, військового шпиталю, військової служби правопорядку, 72-ї ОМБр, Зенітно-ракетного полку, міської лікарні №4, практичні психологи та инші розповіли про свої практики щодо залучення діючих та звільнених у запас військовослужбовців до реабілітаційних заходів, попередження виникнення гострих психологічних розладів тощо.

Голова «Першого українського батальйону військових капеланів» Руслан Бусько поінформував про роботу, яку здійснює організація щодо психологічної реабілітації учасників бойових дій, які воювали на Донбасі. Розповів про отриманий досвід щодо проведення аналогічних заходів з реабілітації у США та застосування таких практик у своїй організації.

«На жаль, більшість військовослужбовців, які повертаються з війни до мирного життя не можуть повноцінно соціялізуватися та повноцінно увійти у суспільне життя. Не усвідомлюючи проблеми та зміни у своїй поведінці або не знаючи, як вийти із кризи, вони часто стають алко- та наркозалежними. Наша громадська організація допомагає саме таким громадянам, проводить реабілітаційні заходи», – відмітив Руслан Бусько.

Заступник голови громадської організації «Перший український батальйон військових капеланів» свободівець Василь Маляренко (помічник-консультант депутата Білоцерківської міської ради від ВО «Свобода» Вадима Кошеля) також поінформував про роботу із психологічної реабілітації колишніх бійців, їх адаптації у сім’ї, повного входження у соціум. Наголосив, що завданням кожного з нас є зробити все можливе, аби військовослужбовці, маючи психологічні розлади, не пустяться берега, а прийдуть до тих, хто надасть їм повноцінну та дієву допомогу. «Наше спільне завдання – вирвати із серця бійця війну», – наголосив Василь Маляренко.

Голова Білоцерківської міської організації ВО «Свобода», депутат Київської обласної ради Сергій Яременко запросив присутніх долучитися до розробки обласної програми підтримки учасників бойових дій, а також запевнив, що фракція «Свобода» докладе максимум зусиль для її втілення у життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *