7 липня 2013 року в селі Ожигівка Володарського району, що на Київщині, відбувся мітинг-реквієм в пам’ять про загиблих від совєцьких окупантів вояків Української повстанської армії Володимира Скоренького («Богуна») та Віталія Мельника («Орлича»). В заході взяли участь націоналісти володарської та білоцерківської «Свободи», місцева організація «Просвіти», представники громадськості та священнослужителі.

Настоятелі володарської та пархомивської церков Української православної церкви Київського патріархату провели панахиду на могилі загиблих.

Звертаючись до присутніх голова Володарської районної організації Всеукраїнського обєднання «Свобода» Павло Карпенко зазначив: «Ці люди боролися за нашу Незалежність, яка коштувала великих зусиль та втрат. З історії пам’ятаємо, скільки сподвижників-націоналістів віддали свої життя за нашу Україну. Той же отаман Зелений, той же Максим Залізняк, – пам’ятаємо всі про Холодний Яр, вояки УПА. Їхня справа скеровує нас на вірний шлях, на боротьбу, в якій ми сьогодні маємо бути максимально згуртовані та відповідальні, аби відстояти, захистити нашу Українську Державу.»

Вояк УПА 86-річний Теодор Дячун, під час мітингу пригадав події тих років та свою боротьбу в лавах Української повстанської армії. За його словами, сьогодні дуже мало залишилося учасників бойових подій на боці УПА. Якщо в 1992 році їх налічувалося 12 тисяч, то нині лише близько 1 тисячі. «Тому дуже важливо передати молоді правду про борців за Україну, які не шкодуючи свого життя були послідовними та відданими патріотами України», – наголошує Теодор Дячун.

Заступник голови Білоцерківської міської організації ВО «Свобода» Володимир Панасов, акцентував увагу на антиукраїнській сутті нинішньої влади, яка поводить себе як окупант, не думаючи, що залишить після себе. «Ми, українці, на своїй землі повинні бути господарями. Ця повинна обиратися для нас, для того щоб ми могли жити в нормальних умовах, мати роботу, бути соціально захищені. Але ми бачимо, що влада піклується лише про те, як стягнути з українців останні гривні. Не дивно, що під час цього мітингу-реквієму ми не бачимо представників районної, обласної влади. У них свої корисні інтереси та вони байдужі до потреб українців».

Довідка. 7 липня 1951 року совєцькі військові оточили село Ожигівка, де в схові знаходилися «Богун» та «Орлич». Після того як вояків УПА було виявлено, зав’язався нерівний бій. Опір окупантам націоналістів тривав до останніх патронів, які вони залишили для себе.

Прес-служба Київської обласної організації ВО «Свобода»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *