19 червня 2020 року Білоцерківська міська рада підтримала рішення «Про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо недопустимості перегляду мовного законодавства». Автором проекту виступив депутат Білоцерківської міськради з фракції ВО «Свобода» Вадим Кошель.

«Українське суспільство глибоко обурене намірами високопосадовців руйнувати основи української державності. До таких спроб належать публічно виголошені наміри обмежити використання української державної мови у публічній сфері. Окрім публічних заяв влада перейшла до конкретних кроків – у Верховний Раді зареєстрована низка законопроєктів, спрямованих на руйнування мови, а відтак держави. Наступ на права українців розпочали ті, кого народ і Конституція України зобов’язують захищати право українців бути собою.

“Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову!”, – сказала Ліна Костенко. Кожен окупант намагався знищити українську мову. Ворог фізично знищував носіїв української мови, нашу інтелігенцію, письменництво, науковців. Українську мову забороняли 134 рази.

Спроби обмежити використання української мови у публічній сфері є політичною диверсією проти України, української нації та кожного українця. Переконані — такі заяви руйнують єдність нації. Це чергова спроба поділити українців на різні сорти. Ведуть до перетворення України у колонію та провокують громадянський конфлікт», – йшлося у зверненні.

Депутати Білоцерківської міської ради вимагають:
1. Зняти з розгляду всі законопроєкти, які спрямовані на послаблення позицій української мови в суспільстві та державних інституціях;
2. Не допустити послаблення жодної чинної законодавчої норми, що захищає українську мову та національний інформаційний простір;
3. На законодавчому рівні всіляко сприяти захисту та пропагуванню української мови в усіх сферах громадського життя, державного управління, преси.

Рішення прийняте одноголосно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *