16 та 17 липня 2020 року біля Верховної Ради тисячі українців за активної участи націоналістів стали на захист української мови проти чергового нападу на державну мову з боку російської шовіністичної п’ятої колони. «Зелені» депутати зареєстрували законопроєкт про навчання державною мовою в закладах освіти. Його ухвалення зробить навчання українською мовою необов’язковим.

«Питання української мови в українському парламенті може підніматися лише в одному випадку, щоб захищати і розвивати державну мову. Безглузді пропозиції Бужанського коштуватимуть державі понад 50 мільйонів гривень вже цього року. Цьому пану це треба ще й для того, щоб попіаритись на місцевих виборах там, де він піде у мери. Жодного иншого досягнення він немає, а говорити виборцям щось потрібно», – зазначила Оксана Савчук з приводу ініціятиви малороса-депутата Бужанського.

«Свобода» переконана, що це черговий небезпечний, безглуздий і невмотивований прецедент, бо інші мови в нашій державі ніколи не утискались. Чого не скажеш про рідну, українську мову.

«Сьогодні минає 30 років від часу проголошення Декларації про державний суверенітет України, що стала основою для «Акту проголошення незалежності України». Проте замість того, щоб за цей час розвинути державу до передових країн світу, ми нині змушені повертатися до захисту основ української ідентичності, бо в парламенті засіла нова антинародна наволоч», – заявив присутній на акції народний депутат України VII скликання від ВО « Свобода», депутат Київської міської ради Ігор Мірошниченко.

Слово має голова Київської обласної організації ВО “Свобода” Ігор Сабій
Потужний виступ Народного депутата України від ВО “Свобода” Оксани Савчук
Депутат Білоцерківської міської ради від ВО “Свобода” Вадим Кошель з лідером ВО “Свобода” Олегом Тягнибоком під стінами Верховної ради. Ні російській мові в українських школах!
Депутат Білоцерківської міської ради від ВО “Свобода” Вадим Кошель з
Представники ВО “Свобода” Вадим Кошель, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та Олексій Кайда
Депутат Білоцерківської міської ради від ВО “Свобода” Вадим Кошель з головою Калинівської міської організації ВО “Свобода” (Вінниччина), героєм російсько-української війни Костянтином Васюком за українську мову
Депутат Білоцерківської міської ради від ВО “Свобода” Вадим Кошель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *