23 березня 2017 року на сесії Білоцерківської міської ради відбувся демарш деяких депутатів фракцій “Об’єднання “Самопоміч”, ВО “Батьківщина” та “Опозиційного блоку”, а також депутата від фракції “УКРОП” Сергія Мартинюка. Внаслідок таких безвідповідальних дій депутатів не було розглянуто близько 100 питань територіяльної громади міста Біла Церква.

Враховуючи складність ситуації, представники опозиційної депутатської групи “За соборну Білу Церкву” наступного дня скликали прес-конференцію.
Разом із иншими представниками опозиційних сил перед пресою та мешканцями міста виступив голова фракції ВО “Свобода” Володимир Панасов, а депутат-свободівець Вадим Кошель виголосив офіційну заяву фракції.
“Фракція ВО “Свобода” у Білоцерківській міській раді засуджує дії Білоцерківського міського голови Геннадія Дикого та керівників фракцій “Об’єднання “Самопоміч”, ВО “Батьківщина” та “Опозиційного блоку” щодо зриву 28 сесії Білоцерківської міської ради.
Мотивом демаршу стало обурення провладних депутатів неухваленням рішення щодо розробки детального плану території по вул. Київська, 33. Окрім того, ці фракції заявили про недовіру голові комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою Володимиру Вовкотрубу та заявили, що надалі не братимуть участі у земельних питаннях.
Однак насправді за награною турботою міського голови та провладних фракцій є банальне бажання відволікти увагу громади від фіаско Білоцерківського міського голови Геннадія Дикого в управлінні містом.
Конфлікт щодо розробки детального плану території по вул. Київська, 33 є прямим наслідком того, що до цього часу у місті відсутній належним чином розроблений та затверджений генеральний план міста. Однієї з основних обіцянок міського голови і було якраз розроблення генерального плану. Минув вже рік, але обіцяного прогресу у розробленні основи містобудівної документації нашого міста ми так і не побачили, хоча гроші на відповідні заходи з міського бюджету витрачаються регулярно. Замість генерального плану ми отримали текучку кадрів в Управлінні містобудування та архітектури, де за один рік змінились 4 головних архітектора міста. При такий кадровій політиці міського голови жодної конструктивної роботи та результатів отримати неможливо.
Відповідно до ст. 19 ЗУ “Про містобудівну діяльність”, детальний план території уточнює положення генерального плану населеного пункту. Які можуть бути уточнення того, чого немає? Наслідком розробки детальних планів без генеральної концепції розвитку міста та планування його інфраструктури є неврахування інтересів мешканців Білої Церкви. Свіжий приклад ‒ конфлікт членів садових товариств, які дізналися, що по їхнім ділянкам заплановане будівництво шосе, без їхньої згоди.
Без генерального плану розробка детальних планів окремих ділянок є руйнація перспективи розвитку міста, перетворення його у клаптеву ковдру.
Саме тому депутати ВО “Свобода” утримались від голосування за це питання, оскільки окрім бізнесу потрібно враховувати інтереси і пересічних мешканців Білої Церкви. Враховуючи вищенаведене, вважаємо доцільним розроблення детального плану території не окремо для бізнесменів з Київської, 33, а усього залізничного селища, аби були враховані інтереси як підприємців, так і населення цього району. Звертаємо увагу на те, що відповідний проект рішення опублікований на сайті Білоцерківської міської ради 15 березня 2017 року і має бути ухвалений на наступній черговій сесії. Чому провладні фракції так поспішають?
Особливо обурює те, що Білоцерківський міській голова вирішив створити штучний конфлікт у Білоцерківській міській раді, щоб на депутатів повісити відповідальність за всі його промахи.
З самого початку сесії головуючий на пленарному засіданні плекав конфлікт між депутатами фракції “Українське об’єднання патріотів ‒ УКРОП”, надавши в порушення регламенту Білоцерківської міської ради більше 30 хвилин виступу екс-голові цієї фракції депутату Мартинюку, який використовував трибуну для зведення особистих рахунків. Але конфлікт швидко завершився, а міська рада продовжила конструктивно працювати.
Саме тому під час перерви в кабінеті міського голови був підготовлений резервний план, який зреалізували керівники провладних фракцій. Абсолютно з надуманих підстав, нехтуючи інтересами своїх виборців, депутати залишили свої робочі місця та зірвали кворум на пленарному засіданні. Свої дії вони намагались виправдати захистом інтересів бізнесменів з Київської, 33.
Фракція ВО “Свобода” звертається до представників депутатських фракцій “Об’єднання “Самопоміч”, ВО “Батьківщина” та “Опозиційного блоку” ‒ вас обрала громада та в Білоцерківську міську ради ви прийшли, щоб відстоювати інтереси мешканців Білої Церкви, а не лобіювати інтереси окремих бізнесменів. Тож будьте вірними тій присязі та працюйте на благо Білої Церкви”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *