1 липня 2014 року в Білоцерківському національному аграрному університеті відбулася конференція трудового колективу. Оскільки в порядку денному був пункт про підтвердження повноважень і обов’язків ректора-хабарника, у недалекому минулому очільника місцевих “регіоналів” Анатолія Даниленка, громада Білої Церкви разом зі свободівцями вирішила не лишати цей захід без уваги.

Іще на вході в університет активісти наштовхнулася на спротив невідомих осіб. До актової зали, де проходила конференція, не пустили навіть журналістів.

Сумнозвісний ректор Даниленко, жадібний до влади і хабарів, за своє крісло тримається зубами, а підлабузники називають його “батя”. Замість чесних виборів ректора – “підтвердження повноважень”. Замість справжнього волевиявлення трудового колективу – конференція делегатів. Ці кишенькові “делегати” не представляють думку усього колективу, бо колектив їх не обирав. Зате всі вони як один підтримують ректора. Виступати проти Даниленка відкрито – ризикувати роботою. Деяких викладачів, які не мирилися з такими порядками, Даниленко просто звільнив.

Представники Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”, ВО “Майдан”, “Правого сектора”, громадського формування “Щит”, журналісти, громада – всі хотіли потрапити на оголошену конференцію, аби побачити, як Даниленко, що під час Революції гідности був одним із головних постачальників “тітушків” з Білої Церкви на київський Антимайдан, продовжує підкилимними методами утримувати посаду. Але виявилося, що ні сам ректор, ні десяток невідомих осіб міцної статури не бажають бачити жодного представника громади на конференції. Вони не лише перешкоджали людям потрапити всередину, а й навіть викликали міліцію. Примітно, що міліція прибула впродовж 5 хвилин! Є з чим порівняти, зважаючи, що кілька тижнів тому представники організації “Щит” затримали нетверезого злочинця з кількома кілограмами наркотиків, викликали міліцію і чекали її 3 (!) години. Рятувати Даниленка від народного обурення приїхали міліціянти, автобус спецпризначенців та навіть заступник начальника Білоцерківської міліції Віталій Ящук – усього близько пів сотні правоохоронців.

Кільком активістам вдалося пробратися за засекречену конференцію. Ректора таки “переобрали”, ще й квіти вручили. А журналісти тим часом написали заяву до міліції про перешкоджання журналістській діяльності.

“Людина може вийти з Партії регіонів, але Партія регіонів з людини – ні. Тому без люстрації ми не зможемо жити по-новому, – зазначив голова Білоцерківської організації ВО “Свобода” Олександр Хозєєв. – З Міністерства агрополітики приїжджала в університет спецкомісія для перевірки. В прокуратуру на Даниленка подано заяви від студентів, з яких в університеті вимагали хабар під виглядом добровільного внеску в спеціяльно створений Даниленком благодійний фонд. Але ректор і далі продовжує обіймати посаду, репресувати викладачів та учнів, брехати людям в очі. Проте пам’ять про наших побратимів, які віддали життя за справді нову, очищену Україну, не дозволить нам полишити цю боротьбу”.

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *