29 січня 2017 року Київська обласна організація ВО “Свобода” масово долучилася до пам’ятних заходів з нагоди 99-ї річниці героїчного подвигу армії УНР.

Зранку 29 січня делегація націоналістів Київщини прибула до Меморіялу героїв Крут, що поблизу села Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської области. Очолив делегацію голова обласної організації ВО “Свобода” Ігор Сабій.

“Тодішнє керівництво Центральної ради не вірило, що може побудувати Українську державу, тому IV Універсал було підписано запізно. Вони постійно вагалися і втратили найважливіше – час. Бо треба було вже будувати сильну Україну, коли ще була слабкою большевицька Москва. Якби це було зроблено – не було б Крут. Грушевський дуже добре знав історію, але не зміг побудувати сильну державу”, – наголосив під час виступу перед багатотисячним зібранням Ігор Сабій.

А вже ввечері у столиці України біля метро “Арсенальна” активісти обласної “Свободи” мали нагоду спостерігати реконструкцію бою на заводі “Арсенал”. Військово-історичний клуб “Повстанець” відтворив події 1918 року, коли армія УНР придушила большевицький заколот на заводі “Арсенал”.

Після яскравої реконструкції націоналісти Київщини під проводом Ігоря Сабія долучилися до кількатисячного смолоскипного маршу до Аскольдової могили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *