29 січня 2016 року в Білій Церкві з ініціятиви депутата Київської обласної ради В’ячеслава Хмельницького відбулося вшанування героїв Крут. Долучилися побратими-свободівці з районних партійних організацій области, представники місцевого “Сокола”, білоцерківські організації націоналістичного спрямування, активісти та небайдужі громадяни.

Захід розпочався біля пам’ятного знака жертвам голодоморів та політичних репресій. Ведучий вечора свободівець Андрій Іванченко навів коротку історичну довідку про події тих часів. Святі отці провели молебень за душі полеглих захисників української державности.
Учасники заходу вишикувалися в колону на центральній вулиці міста і, запаливши смолоскипи, під партійними та державними прапорами рушили до пам’ятного знака героям Небесної сотні та військовослужбовцям, які загинули у горнилі російсько-української війни.
Перед громадою виступила свободівка Світлана Кошель: “Зараз однаково важливі бої як на східному фронті, так і в інформаційному просторі. Тому, вивчаючи нашу історію, ми стаємо сильнішими, твердішими, активнішими. І про це сказано в Декалозі українського націоналіста: пам’ятай про великі дні наших Визвольних змагань; будь гордий з того, що ти є спадкоємцем боротьби за славу Володимирового Тризуба; пімсти смерть Великих Лицарів”. На завершення виступу націоналістка прочитала вірш Богдана Стельмаха, присвячений бою під Крутами.


Далі учасники маршу рушили до пам’ятника Богданові Хмельницькому. Там слово мали депутати Білоцерківської міської ради Олександр Хозєєв та Юрій Оселедько. На завершення до громади звернувся В’ячеслав Хмельницький: “Ми з вами віддали шану молодим хлопцям, які цього дня 1918 року біля залізничної станції “Крути” вступили в нерівний бій з большевиками і загинули. Герої Крут, герої Небесної сотні, герої Ілловайська, Дебальцевого, Донецького аеропорту завжди житимуть у наших серцях. Наше з вами завдання – нести цю пам’ять та передавати її наступному поколінню”.
Вечір завершився хвилиною мовчання та виконанням державного славня.
Відео з події: https://youtu.be/1wCwHQK6PJU

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *