1 лютого 2018 року депутати Білоцерківської міськради підтримали проєкт рішення фракції ВО “Свобода” про звернення до прем’єр-міністра України щодо погашення заборгованости держави перед ОСББ та ЖБК за субсидіями та пільгами на житлово-комунальні послуги за 2017 рік. Проєкт рішення виголосив секретар Білоцерківської міської ради свободівець Вадим Кошель. Звернення підготували спільно з депутатом Київської облради від ВО “Свобода” Максимом Запаскіним після зустрічі міської влади з представниками ОСББ міста.

“У черговий раз влада кидає мешканців багатоквартирних будинків та фінансує свої зобов’язання за рахунок коштів ОСББ і ЖБК. Про яку підтримку уряду в здійсненні енергомодернізації будинків може бути мова, коли вони не тільки не додають коштів, а й забирають останнє? Тут уже йдеться не про розвиток, а про виживання”, ‒ заявив Вадим Кошель.

“У зверненні піднімається питання повернення до старого механізму відшкодування пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги, оскільки ухвалений похапцем, “під ялинку”, новий механізм відшкодування через казначейські рахунки, який мав запрацювати з 1 січня 2018 року, виявився взагалі недієвим та надто зарегульованим. В цьому контексті знущанням виглядає лист заступника міністра фінансів України, яким уряд нібито вирішив проблеми з відшкодуванням, оскільки вказаний лист не має нормативного характеру та не є офіційним документом, обов’язковим для виконання органами Держскарбниці. Знову маємо “вирішення проблем” на папері. Складається враження, що Міністерство фінансів, як узагалі й инші міністерства, абсолютно відірвані від реальности”, ‒ прокоментував Максим Запаскін.

У підтриманому зверненні депутати міської ради просять прем’єр-міністра:

1. Скасувати постанову КМУ від 8 листопада 2017 р. № 951 “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”;

2. Скасувати наказ Міністерства фінансів України від 04.01.2018 №1 “Про затвердження Порядку проведення органами Казначейства розрахунків, передбачених пунктом 8-1 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2002 року № 256, та взаємодії учасників таких розрахунків”.

3. Продовжити здійснення розрахунків з ОСББ та ЖБК за процедурою, яка була чинна 2017 року.

4. Вжити заходів щодо погашення заборгованості перед ОСББ та ЖБК міста Біла Церква, що виникла за надані споживачам пільги та субсидії 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *