19 лютого 2016 року Київська обласна організація ВО “Свобода” ініціювала відзначання Міжнародного дня рідної мови. Захід відбувся у центральній бібліотеці Білої Церкви. Завідувачка бібліотеки Людмила Чупак організувала виступи вихованців Білоцерківської школи мистецтв, а депутати Київської обласної ради свободівці В’ячеслав Хмельницький та Максим Запаскін вручили учасникам подарунки.

На творчому заході були присутні представники Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”: депутат міської ради Вадим Кошель, учасник бойових дій російсько-української війни Артем Масленіков та инші. Зачитала свої вірші про мову, події на Майдані та на фронті російсько-української війни свободівка, помічниця народного депутата Олександра Марченка Марія Постоєва.
Талановиті діти виконали пісні різними мовами світу: білоруською, грузинською, вірменською, польською, німецькою, французькою, японською та англійською. Найбільше уваги було приділено рідній українській пісні. Згадали першого героя Небесної сотні Сергія Нігояна, вірменина за походженням, другу жертву озвірілого “Беркута” білоруса Михайла Жизнєвського, який жив у Білій Церкві, українського грузина – жертву кучмівського режиму Георгія Ґонґадзе. Говорили про те, як багато людей різних національностей воює на боці України проти московських окупантів. Але найбільше говорили про українську мову – її силу, милозвучність, як нею захоплюються та надихаються чужоземні письменники та поети, про її здатність об’єднувати націю.
“Мова – це ідентифікатор нації. Тому наш одвічний ворог Московія впродовж усієї історії намагається знищити українську мову. Не так давно українофоби Ківалов та Колесніченко теж доклали рук до цієї брудної справи. Але незважаючи на все це, наш народ продовжує сміятися й плакати рідною мовою. Тож, дорогі діти, викладачі та митці – шануйте і любіть українську мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь”, – сказав, звертаючись до присутніх, В’ячеслав Хмельницький.
Після виступів присутні хвилиною мовчання вшанували героїв Небесної сотні та військових, які загинули в ході російської-української війни. Захід завершився колективним виконанням українського славня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *