Чи можна перебувати в опозиції до опозиції? Виявляється так, і тут зовсім не обов’язково належати до влади. Для цього є стан «тушкування», коли нібито незалежних депутатів (а то й відверто опозиційних) «натягують» до провладної більшості.
Гірко було спостерігати за зрадниками – батьком та сином Табаловими, яких, як вошивих кошенят, викидали із зали першого засідання нової Верховної Ради України представники ВО «Свобода». Гірко від того, що ці люди, йдучи на вибори, представляли опозиційний табір, а потрапивши до парламенту, відразу відмовилися від виборчих обіцянок та зобов’язань. Проте не єдині Табалови, які представляють Кіровоградщину, у «фракції тушок».
Ще під час виборчої кампанії представники ВО «Свобода» неодноразово попереджали про загрозу «тушкування» з боку самовисуванців та закликали підтримувати виключно представників об’єднаних сил опозиції. Сталося, як кажуть, те, чого й остерігалися, – значна кількість самовисуванців (яких, до речі, нерідко підтримував адмінресурс, проте які так чи інакше використовували бренд опозиції) автоматично поповнили лави Партії регіонів.
Представник у парламенті від Білої Церкви (нагадаємо, призначений окружною виборчою комісією за сумнівними протоколами про результати голосування, які не відповідають протоколам членів ДВК та офіційних спостерігачів) – самовисуванець В. Чудновський. Свіжі в пам’яті його агітаційні матеріали «За Батьківщину», «З Юлією в серці», заяви про наявність членського квитка партії «Батьківщина» та таке інше. Зазначимо, що на шпальтах однієї з місцевих газет він щиро дивується тому, що був відзначений після виборів Подякою від своєї партії. Мабуть, депутат і сам розуміє, що це сталося помилково, адже вже давно перебуває зовсім в іншій команді. Під час виборів у тій команді «грали» регіонали – голова Київської обласної державної адміністрації А. Присяжнюк та міський голова В. Савчук (які на постійній основі забезпечували підтримку кандидату в народні депутати під час міських офіційних заходів).
З отриманням депутатського мандату «бютівець», уже не прикриваючись, сам підтримує Партію регіонів. Як голосує «депутат-опозиціонер» В. Чудновський, дізнаємося з офіційного сайту Верховної Ради України (rada.gov.ua).
З 12 до 23 грудня у новому парламенті відбулося 19 голосувань. 10 раз «не голосував»; 5 разів «був відсутній»; голосував «ЗА» 4 рази. Зокрема, своїм голосом підтримав проект Постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата України Миколи Азарова та майже відразу надав згоду на його призначення Прем’єр-міністром України Президентом України. До речі, депутати від «Батьківщини», члени об’єднаних сил опозиції одностайно не підтримали Азарова на посаду прем’єра.
Отже, спостерігаємо за «тушками» й надалі, аби виборці знали про їхню справжню «опозиційність» та не дозволяли нас ошукати в майбутньому. Далі буде.
Сергій Стрєльцов