15 липня 2013 року біля Білоцерківського міського відділку міліції свободівці Київської области разом з учасниками маршу “Врадіївка – Київ” провели мітинг проти свавілля та беззаконня міліціянтів. У заході взяли участь представники громадськости, активісти опозиційних партій та постраждалі внаслідок незаконних дій правоохоронців громадяни.

Під час мітингу учасники заходу наголосили на недосконалості законодавства та необхідності його зміни, зокрема щодо встановлення справжнього місцевого самоврядування, яке б дозволило громадам контролювати правоохоронців. Також було закцентовано увагу на протиправних діях міліціянтів. Учасники маршу закликали підтримати їх 18 липня в Києві на Майдані Незалежности, де вони звернуться до вищого керівництва країни із вимогою покласти край міліцейському беззаконню.

Організатори запросили до слова начальника Білоцерківського міського відділу МВС Олександра Грибенникова, аби він відповів на їхні вимоги. Взявши слово, він розпочав виступ російською, але мітингувальники вигуками “українською” перервали його. Через раптову зливу виступ пана Грибенникова було припинено зовсім. Лише після того, як злива припинилася, врадіївці, які мали розмову з паном Грибенниковим, оголосили: керівництво міліціянтів запевнило їх про те, що всі заяви про незаконні дії стосовно громадян буде уважно розглянуто.

Голова Білоцерківської міської організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олександр Хозєєв після мітингу зазначив: “Сьогодні ми провели спільну акцію з учасниками маршу з Врадіїдки, де резонансний злочин “перевертнів у погонах”, сколихнув Україну. На превеликий жаль, після приходу до влади режиму Януковича та Партії регіонів такі міліційні злочини непоодинокі. Ми бачимо, що “мажори” та міліціянти можуть дозволити собі знущатися над людьми, почуваючись “господарями життя”. За нинішньої влади вони – поза законом, міліція непідконтрольна громаді, хоча й має перебувати на службі народу. У Білій Церкві багато випадків, коли ті ж самі міліціянти “пасували” в різних справах, роблячи вигляд, що вони нічого не бачать, коли здійснювалися злочини, особливо під час виборчих процесів починаючи з 2010 року. Отже, тут упродовж декількох років утворилося бандитське формування, так звана “команда тітушок”, які на сьогодні їздять по дніпровським пагорбам та виживають людей із домівко, є виконавцям рейдерських захоплень підприємств, які потім переходили у власність “регіоналів”.

За словами націоналіста, Білоцерківська “Свобода” неодноразово втручалася, аби завадити беззаконню в місті, але належної реакції з боку правоохоронців у жодному з випадків не було. Окрім цього, Олександр Хозєєв поінформував, що цими днями до Білоцерківської “Свободи” звернулося двоє громадян із заявами про міліційні злочини: 4 липня було вчинено побиття торговців біля міського ринку в мікрорайоні “Піонерська”, а також про вбивство в міліційному відділку 2008 року, яке досі не розслідувано.

“Обидва випадки наша юридична служба бере на контроль. Ми будемо їх доводити до справедливого вироку винуватцям. Проте ми розуміємо, що єдиний варіянт навести лад у цій бандитській правоохоронній системі – лише зміна вищого керівництва країн, й ми докладемо всіх зусиль, аби влада Януковича пішла в небуття”, – наголосив очільник свободівців Білої Церкви Олександр Хозєєв.

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *