13 серпня 2014 року у приміщенні Білоцерківської районної державної адміністрації відбувся брифінг за участю місцевих ЗМІ, громади Білоцерківщини та капітана 72-ї окремої механізованої бригади Олександра Портяненка. Зустріч з героєм організували члени Білоцерківської міської організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” під керівництвом Олександра Хозєєва та члени громадського формування “Щит” під керівництвом Сергія Шкаровського. Капітан Портяненко розповів про те, як виводив свій підрозділ із сектору “Д”, і за що його тепер намагаються запроторити до в’язниці.

Олександр Портяненко – патріот, військовий, член ГФ “Щит”.

“Понад півмісяця ми провели в оточенні під регулярними обстрілами з мінометів та “Градів” як з боку терористів, так і з боку РФ. Нам не могли доставити ні провізію, ні боєприпаси. Проте жоден з нас не думав здаватися. Зрештою мною було ухвалено рішення ризикнути та вийти з оточення. Я вибрав варіянт із найменшими втратами, адже я командир підрозділу, і відповідаю за своїх людей, зокрема, перед їхніми родинами. Якби ми були дезертирами, як намагається змалювати нас прокуратура, ми би просто пішли в РФ. Проте жоден з нас не здатен на зраду. Ми готові повернутися в зону АТО та продовжити виконання свого військового обов’язку. Але з невідомих мені причин замість АТО мене намагаються відправити за ґрати”, – розповів присутнім Олександр Портяненко.

“Переслідування та перевірки прокуратури цілком несправедливі. Хлопці тривалий час вели бої на передовій у надскладних умовах і заслуговують нагороди, а не суду. Ми не дозволимо так знущатися над нашими героями”, – зазначив голова Білоцерківської “Свободи” Олександр Хозєєв.

Свободівцями організовано збір підписів на підтримку бійця. Сам Портяненко відправив відкритого листа Президенту України Петру Порошенку.

Прес-служба Білоцерківської міської організації ВО “Свобода”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *